10 дівчат отримали першу професію за підтримки проекту "Я зможу!"

24 грудня 2020

Проект «Я зможу!» та Громадська Спілка «Освіторія» в рамках проекту «Перша професія» започаткували спільний Благодійний проект «Дівчата PRO» з метою надання нових можливостей для дівчат з порушенням інтелектуального розвитку та дівчат у складних життєвих обставинах. 

Кошти на підтримку проекту були зібрані завдяки кампанії «Не вішай ярлики!», реалізованої спільно з платформою українських брендів "Всі. Свої" у 2019 році. 

Метою проекту є руйнування стереотипів і сприяння повній інтеграції дівчат з порушенням інтелектуального розвитку або дівчат у складних життєвих обставинах в суспільство. Учасниці Проекту внаслідок вроджених особливостей або різних життєвих обставин і стереотипного ставлення суспільства не вірять в свої сили і часто не мають професійної освіти, затребуваної наразі ринком праці. 

Існують стереотипи щодо дівчат, які виховувались у сиротинцях або навчались у спеціальних школах-інтернатах: що вони не вміють про себе дбати, не здатні до навчання, не можуть нормально соціалізуватись, не спроможні бути успішними у професії і взагалі не готові до самостійного дорослого життя. Навчання у спеціальних школах-інтернатах не передбачає набуття ними професійних і соціальних навичок. Відповідно, після випуску із закладу у дівчат  постає проблема з їх соціалізацією і працевлаштуванням. 

Проект «Перша професія» допомагає дівчатам з різних шкіл-інтернатів опанувати навички першої професії і не боятися безробітного майбутнього за стінами закладу. Це безкоштовні гуртки з напрямків «крій та шиття», «перукарська майстерність», «кулінарія» та інші. Для цих гуртків, ми шукаємо для дітей найкращих вчителів-менторів та забезпечуємо їхні майстерні необхідними матеріалами і технікою. Під час навчання діти також відвідують сучасні великі і малі виробництва, щоб зрозуміти, як це працює поза межами інтернату і скільки це насправді коштує. 

В рамках проекту «Дівчата Pro» було проведено 77 уроків регулярних уроків з перукарської справи та крою і шиття безпосередньо в закладах, де навчаються дівчата: Житомирська спеціальна школа-інтернат, Дитячий будинок «Чебурашка» і Дитячий будинок «Надія» Київської області, Борзнянська школа-інтернат Чернігівської області. Учасниці проекту отримали професійне обладнання та необхідні матеріалами для навчання. Окрім того, для дівчат організували майстер клас в престижній перукарській академії ERTEQOOB та візит за лаштунки Ukrainian Fashion Week-2020, надихаючу зустріч з українською дизайнеркою Анною Октябрь, яка подарувала дівчатам більше 300 метрів японських та італійських тканин. Під час зустрічей учасниць надихали обирати відповідну професію і вступати до профільних ВНЗ і професійно-технічних училищ після інтернату.

 

24 грудня 2020