22 квітня 2021

DOS & DON'TS. Що робити і не робити під час співбесіди

Людмила Довгоброд
Директор з управління персоналом StarLightMedia

Зустрічайте рубріку «DOS & DON'TS» та поради Директора з управління персоналом StarLightMedia Людмили Довгоброд про те, що робити і не робити під час співбесіди. StarLightMedia – найбільша медіагрупа України, одна з найбільших медіакомпаній Східної Європи та, можливо, місце роботи вашої мрії. Тож якщо ви знаходитесь в пошуку нових кар’єрних можливостей або готуєтесь до співбесіди, обов’зково скористайтеся порадами найкращих роботодавців, які для вас зібрали проект «Я зможу!» спільно з сайтом пошуку роботи work.ua

«Традиційна порада - перед співбесідою дізнайся більше про потенційного роботодавця. Це взаємний вибір і важливо, щоби цінності заявлені компанією були тобі близькі. Поки читаєш, можна дізнатись і щось новеньке – наприклад, наша компанія системно підтримує жінок у кар’єрній реалізації. Я сподіваюсь, що це допоможе тобі відчути себе трошки впевненіше. Адже ще до початку – ми на твоєму боці. 

Невпевненість та нестача самореклами – одна з ключових проблем жінок на шляху до вищих позицій. Це підтверджує і нещодавнє дослідження, проведене в Україні. Складно представити більш доречніше місце та привід для розповіді про свої досягнення, ніж співбесіда. Не бійся здатися хвастливою – ми запрошуємо кандидатів на співбесіду саме для того, щоб дізнатися більше про їх досвід та навички. 

Якщо ти маєш додаткові переваги для цієї позиції про які тебе не запитали або не вказали у вимогах вакансії – розкажи про них проактивно. Поділися своїми думками чому ця риса або володіння цим інструментом можуть бути корисними для цієї посади і для компанії в результаті.

Не бійся задавати питання у відповідь. Як я вже казала, процес працевлаштування – це вибір обох сторін. Твоя зацікавленість деталями, майбутньою роботою, цілями компанії – перевага, а не недолік.

Хвилювання часто супроводжує нас під час таких ситуацій. Але емоції – це не погано. Можеш і прямо сказати, що спонсор твого хвилювання – особливе ставлення до цієї компанії і велике бажання працювати саме в ній. Дуже вірогідно, що люди скажуть тобі слова підтримки у відповідь і тобі стане дійсно спокійніше. 

Головне табу – знецінення своїх навичок та сумніви в своїх силах. Навіть, якщо ти поки не вмієш всього, що було вказано у вакансії – краще розкажи про те, як швидко ти вже адаптувалась до нових викликів раніше або як колись вивчила цілий підручник за одну ніч перед екзаменом. Почуття гумору та акцент на бажанні та готовності до розвитку – стануть тобі гарними партнерами.

Вірю в тебе і твої можливості! Нехай все вдасться. Якщо ти шукала якогось знаку, щоб спробувати - нехай цей невеличкий текст стане ним».

 

І поки ви шукаєте роботу своєї мрії, ми пропонуємо вам безкоштовний онлайн курс «З місця в кар’єру», в якому досвідчені експертки допоможуть оволодіти знаннями про правила успішної співбесіди, time management, права та персональні кордони на роботі, менторство, звичку вчитися та перетворювати нові знання на кар’єрні можливості. 

Курс створено в партнерстві із студією онлайн-освіти EdEra та з бажанням побачити якомога більше жінок, які побудували вражаючу кар’єру або створили успішний бізнес.