22 квітня 2021

DOS & DON'TS. Що робити і не робити під час співбесіди

Катерина Кузьменко
Співзасновниця та ідейна натхненниця Smartass

Проект «Я зможу!» спільно з сайтом пошуку роботи work.ua продовжують підтримувати жінок в їх професійному та кар’єрному зрості. Саме тому ми попросили найкращіх работодавців поділитися своїми порадами, що робити і не робити під час інтерв’ю. Практичні поради від керівників успішних компаній об’єднаються в міні-проект «DOS & DONT’S», який від сьогодні виходитиме кожної середи. 

Тож тримайте поради від першої героїні проекту – Катерини Кузьменко, співзасновниці та ідейної натхненниці Smartass.  

 

«1.Не приходьте непідготовленими. У мережі купа відео, інтерв'ю та матеріалів про клуб і творців. Не приходьте до мене на інтерв'ю з фразою «Побачив пост у Дубілета і мрію працювати з ним!». Те, що ви не знаєте, хто керує компанією прирікає вас на провал.

2. Не будьте занадто серйозні. Взагалі, в принципі, не будьте занадто серйозні. А на співбесіді тим більше. Я завжди намагаюся пожартувати або зробити комплімент, щоб розрядити обстановку. Якщо ви не відстрелили мій пас, далі розмова буде дещо натягнутою і це вплине на враження про вас.

3. Не намагайтеся розповісти за 10 хвилин історію вашого становлення і життєвого шляху. В мене немає на це часу. Якщо ви мене зацікавите, то я поставлю уточнюючі питання.

4. Go with my flow. Я завжди починаю розмову з того, що розповідаю коротко про вакансії і клуб. Таким чином, я формую патерн нашої бесіди і даю приклад того, що хотіла б почути від вас. Закінчую вступну частину фразою «А тепер я хотіла б почути про ваш релеваентний досвід». Це означає, що ваш досвід виступів на сцені або участь в міських олімпіадах мене поки не цікавлять. По суті, будь ласка.

5. Не будьте занадто ошатними. Будьте охайними, але будьте собою. Я хочу побачити людину, з якою мені, можливо, доведеться працювати, а не проекцію того, ким вам хотілося б здаватися. Економте час нам обом і залиште маски за співбесідою».

 

І поки ви осмислюєте прочитане та шукаєте роботу своєї мрії, ми допоможемо вам до неї підготуватися. Прослухайте безкоштовний онлайн курс «З місця в кар’єру», в якому досвідчені експертки допоможуть оволодіти знаннями про правила успішної співбесіди, time management, права та персональні кордони на роботі, менторство, звичку вчитися та перетворювати нові знання на кар’єрні можливості. 

Курс створено в партнерстві із студією  онлайн-освіти EdEra та з бажанням побачити якомога більше жінок, які побудували вражаючу кар’єру або створили успішний бізнес.