19 травня 2021

DOS&DON'TS. Що робити і не робити під час співбесіди

Тетяна Попова
HRD онлайн-сервісу Uklon
Сьогодні у рубриці DOS&DONT’S своїми порадами щодо проходження співбесіди поділиться Тетяна Попова, HRD онлайн-сервісу Uklon – продуктової IT-компанії та найпопулярнішого українського райдшерінг-сервісу. За розробкою продуктів під брендом Uklon стоїть потужна команда tech/uklon, саме тому ми запросили людину, яка відповідає за підбір персоналу, надати професійні рекомендації щодо підготовки до інтерв’ю. Тож якщо ви прагнете кар’єрних змін, то скріш знайомтеся з підбіркою порад, що для вас зібрали проект «Я зможу!» спільно з сайтом пошуку роботи work.ua
 
«Практичні поради починаються з розуміння позиції, якою ти зацікавилася. Багато хто помилково вважає, що достатньо ознайомитися з вимогами та обов'язками. Давай мислити глобальніше. Зацікавила вакансія? Проведи "інформаційну розвідку" - обов'язково вивчи не тільки компанію, але і її продукт/послугу. Якщо є можливість, обов'язково "спробуй продукт" компанії або вивчи його досконально. Проявити таку цікавість необхідно не тільки для того, щоб вразити майбутнього роботодавця, а й для себе зрозуміти, чому ти хочеш працювати саме тут. Адже це - одна зі складових твоєї мотивації.
 
Обов'язково подумай в чому твоя мотивація. Для компанії завжди важливо, щоб ваша співпраця була довгостроковою і що у тебе буде достатньо стимулу досягати поставлених цілей і ти зможеш усувати всілякі блокери при цьому. Повір, рекрутер буде бажати дізнатися що тобою рухає будь-якими способами.
 
Обов'язково уточни до співбесіди цілі посади, на яку претендуєш, тобто які завдання в короткостроковій / довгострокової (в залежності від ролі) перспективі тобі потрібно буде вирішити. Спроектуй корисність своєї експертизи і розповідай про свій досвід, який пов'язаний з даними цілями. Якщо з яких-небудь пунктам ти розумієш, що в тебе немає практичного досвіду або він недостатній, обов'язково розкажи про своє бачення або про те, який потенціал у тебе для цього є (можливо, ти цікавилася даним напрямком: маєш гідну теоретичну базу або вивчала практики інших компаній).
 
Чесно говори про свої недоліки і професійні факапи. Тільки про реальні та дійсні. А не про такі, що переходять в плюси. Всі ми - живі люди, ми можемо помилятися. Головне - які висновки ти зробила з ситуації і як надалі будеш працювати з подібними кейсами.
 
Не бійся не одержати оффер. Співбесіда - це всього лише звичайна розмова з представником компанії, а надмірна тривога і безконтрольне хвилювання можуть перешкодити розкритися і показати себе з кращого боку. Повір, нічого не трапиться, якщо раптом ти не пройдеш співбесіду. Адже ти отримаєш практику, зможеш проаналізувати свої відповіді. Якщо тобі відмовили, не соромся уточнити зворотний зв'язок і свої зони росту на думку потенційного роботодавця. Але пам'ятай про баланс: якщо ти вирішив піти на зустріч з майбутнім роботодавцем, значить ти потенційно готовий отримати оффер і максимально відповідально підійти до процесу його отримання»
 
І поки ви шукаєте роботу своєї мрії, ми пропонуємо вам безкоштовний онлайн курс «З місця в кар’єру», в якому досвідчені експертки допоможуть оволодіти знаннями про правила успішної співбесіди, time management, права та персональні кордони на роботі, менторство, звичку вчитися та перетворювати нові знання на кар’єрні можливості. 
 
Курс створено в партнерстві із студією онлайн-освіти EdEra та з бажанням побачити якомога більше жінок, які побудували вражаючу кар’єру або створили успішний бізнес.