25 травня 2021

DOS&DON'TS. Що робити і не робити під час співбесіди

Ірина Кононенко
Молодший віце-президент компанії GlobalLogic

Сьогодні на запрошення проекту «Я зможу!» та сайту пошуку роботи work.ua у рубриці DOS&DON'TS своїми порадами щодо проходження співбесіди поділиться Ірина Кононенко, молодший віце-президент компанії GlobalLogic. GlobalLogic - лідер у сфері послуг із розробки цифрових продуктів. Компанія створює рішення для клієнтів з різних індустрій по всьому світі та співпрацює з 20 000 талановитих спеціалістів, понад 6000 з яких – в Україні. Ірина має величезний досвід у рекрутінгу, тому її поради щодо проходження співбесіди є просто безцінними. 

«Я працюю у сфері рекрутингу все більше 15-ти років.

Змінюється час, змінюються ролі та формати проведення интервю, але хвилювання людей залишається незмінним так само, як і бажання показати себе в найкращому світлі з усіх можливих. Все це - людська сутність, тож зверніть увагу на наступні ...важливі кроки, аби ваше інтерв'ю пройшло найкращим чином. Будьте собою і, впевнена, ви впораєтесь!

  1. Підготовка - необхідний етап співбесіди і йому варто приділити час: 
  • переглянути сайт компанії, соцмережі, зазирнути до секції останніх новин та подивитися, які інші вакансії відкрито, щоб краще розуміти чим дихає компанія: чим займається, які продукти чи сервіси пропонує, де зростає, які цінності пропагує; 
  • повернутися ще раз до деталей вакансії, подумати над тим, які саме навички у вашому професійному досвіді найбільше відповідають зазначеним пунктам; 
  • підготувати кілька питань, щодо самої вакансіЇ, команди, можливого графіку чи формату співпраці, а також портрету ідеального кандидата на цю посаду очима, в перспективі, майбутнього керівника чи колеги.
  1. Якщо ваша зустріч запланована на території компанії, варто вийти завчасно, щоб мати час на можливі корки у місті чи незаплановане блукання територією незнайомої будівлі. Якщо ж зустріч призначена on-line, що є вже частиною нашої реальності - по-перше, оберіть комфорте для вас місце, де вам не будуть заважати, а по-друге, будь-ласка, переконайтеся, що ваш WiFi не підведе, а гарнітура та камера налаштовані так, що вас буде видно і чутно. Зробіть тестовий дзвінок з кимось із знайомих, якщо необхідно. Бути напоготові за кілька хвилин до самого зідзвону також не завадить.
  2. Дихайте :) коли ви вже на співбесіді та відчуваєте, що занадто хвилюєтесь, то зробіть кілька глибоких вдихів та/або ковток другий води - кисень та пауза допоможуть зосередитися та заспокоїтися. Підготуйте склянку води заздалегідь, або попросіть перед початком бесіди.
  3. Пам’ятайте, жоден з інтерв'юєрів не має на меті якось вам зашкодити, чи поставити найпровокативніші питання - його основна задача - зрозуміти, чи збігається ваш досвід та мотивація із очікуваним обсягом задач на даному місці. Доречі, повірте, інтерв'юєри - такі самі люди, тому також можуть мати не самий кращий настрій саме у цей проміжок часу, переживаючи через банальні корки на дорозі, або ж через дитину, яку не встигли забрали зі школи. 
  4. Співбесіда - це завжди діалог, тож не тільки пливіть за течією, але й беріть час, щоб поставити свої питання та за необхідності уточнюйте, чи ви правильно почули/зрозуміли співбесідника. Ви обираєте так само як і роботодавець, чи підходить вам компанія та позиція. Тому уважно прислухайтеся не тільки до прямих відповідей, а й до своїх відчуттів, та будьте собою».

І поки ви шукаєте роботу своєї мрії, ми пропонуємо вам безкоштовний онлайн курс «З місця в кар’єру», в якому досвідчені експертки допоможуть оволодіти знаннями про правила успішної співбесіди, time management, права та персональні кордони на роботі, менторство, звичку вчитися та перетворювати нові знання на кар’єрні можливості. 

Курс створено в партнерстві із студією онлайн-освіти EdEra та з бажанням побачити якомога більше жінок, які побудували вражаючу кар’єру або створили успішний бізнес.