Фонд Олени Пінчук та Провімен розпочинають психологічний курс «Я зможу! Повірити в себе»

3 травня 2018

Фонд Олени Пінчук та Провімен розпочинають психологічний курс«Я зможу! Повірити в себе». Цей інтенсивний освітній та психотерапевтичний курс працюватиме задля подолання внутрішньої стигми - самостигматизації - серед двох груп жінок. Він допоможе ВІЛ-позитивним жінкам прийняти свій статус, а тим, хто знаходиться у відпустці для догляду за дитиною - повернутися до роботи та відновити впевненість у своїх професійних якостях. 

Мета проекту – за допомогою авторського курсу індивідуальної та групової психотерапії виявити причини, внутрішні бар’єри, що не дозволяють жінці об'єктивно оцінити себе як з професійної, так і з особистої точки зору, опрацювати і поміняти її стереотипні установки, зняти обмеження і надати можливості для її зростання і реалізації.

Курс «Я зможу! Повірити в себе», розрахований на 5-10 індивідуальних психотерапевтичних консультацій та і 2-3 групових психотерапевтичних занять. До курсу для жінок, які мали перерву в кар'єрі, планується додатково організувати коуч-сесію з фахівцем з професійного орієнтування для надання учасницям проекту допомоги у вирішенні питань, пов'язаних з вибором професії або просуванням по службі з урахуванням здібностей і співвідношення між ними і можливостями зайнятості.

Перша цільова група проекту – це ВІЛ-позитивні жінки, у яких є проблема в прийнятті свого ВІЛ-статусу. Таке внутрішнє відчуття себе призводить до того, що жінки відмовляються звертатися до лікаря, тому що доведеться обговорювати з ним ВІЛ-статус; їм важко будувати партнерські та сексуальні стосунки, вони відчувають страх розмови з родичами або дітьми про свій ВІЛ-статус та прийом АРВ-терапії.

Друга група учасниць – жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною і хочуть відновити свою професійну діяльність. Але вони відчувають невпевненість у своїх професійних здібностях після тривалої перерви, хочуть змінити кар’єрний шлях і розвиватися в іншому напрямку. Або вони зневірились отримати бажану посаду та гідну заробітну плату після численних співбесід.

«Розгубленість – це досить важке почуття. Поряд з ним часто стоять тривога, відчай, сором, страх, самотність. Але ми пропонуємо подивитись на нього як на ресурс і використати всі його можливості. Це саме те місце, в якому можна уповільнити темп, озирнутися, обрати шлях, мету чи мрію і вирушити в дивовижну подорож до нової себе», – говорить Ганна Константинова, психологиня та психотерапевтка проекту.

 

Додаткова інформація

Статистики, що демонструє ситуацію, пов'язану зі самостігматізацією жінок, які планують виходити на роботу з декретної відпустки в Україні, на жаль, немає. З огляду на те, що на сьогоднішній день в Україні в декретну відпустку для догляду за дитиною йдуть всього 3-5% чоловіків, основний тягар таких криз лягає саме на жінок. Глибина кризи є різною в залежності від того, скільки часу жінка вирішує знаходиться в декретній відпустці. Найбільш складні процеси, які пов'язані з завершенням декрету і переходом у звичайний ритм професійного життя, спостерігаються у жінок, які були в декретній відпустці більше року.

Згідно з дослідженням, яке проводила БО «Мережа ЛЖВ», досить поширеними серед людей, що живуть з ВІЛ, проявами внутрішньої стигматизації залишаються відчуття власної провини і занижена самооцінка. Протягом останнього року майже половина опитаних (46%) відчували ці почуття по відношенню до себе через ВІЛ-статус. Незмінною залишається тенденція про те, що частіше відчувають занижену самооцінку через ВІЛ-статусу жінки, ніж чоловіки (52% проти 41% серед чоловіків).

Індикаторами успішності програми для ВІЛ-позитивних клієнток є: наявність можливості і здатності жінки звертатися за медичною допомогою (кількісний аналіз звернень), можливість і здатність жінки вступати в сексуальні відносини (незалежно від того, яке рішення вона приймає з приводу відкриття ВІЛ-статусу сексуального партнера), можливість і здатність жінки відкривати свій ВІЛ-статус людям, яким вона вважає за необхідне його відкривати (найближчому оточенню, дітям, сексуальним партнерам і т. д.), зниження рівня депресивних станів (у разі їх наявності на вході в проект).

Для жінок, які перебувають у декретній відпустці такими індикаторами стануть: здатність забезпечити собі особистий дохід (заробітну плату) і посаду в колишньої професійній сфері, рівну або більшу, ніж до декретної відпустки, наявність особистого плану поліпшення професійних навичок, зниження рівня депресивних станів (у разі їх наявності на вході в проект), підвищення рівня самооцінки, здатність / бажання розвиватися в новому напрямку в сфері професійної реалізації.

Зміни в житті жінок можна буде побачити починаючи з 6-го місяця реалізації проекту, порівнюючи інформацію, отриману від клієнтки «на вході» і по закінченні мінімум трьох місяців після проходження курсу.

Всеукраїнська благодійна жіноча організація «ПРОВІМЕН» створена жінками, для жінок та про жінок. Місією організації є натхнення до позитивних змін та розвитку, підтримка важливих рішення та їх реалізації, наснаження власним досвідом подолання криз, прагнення поєднувати проактивність та професійність.