Інкубатор соціальних ідей

05 червня 2018

Як зробити соціальний проект справою свого життя, щоб він приносив не лише радість, але й користь іншим?

Протягом трьох днів тренінгу «Інкубатор соціальних ідей» від проекту «Я зможу!», який реалізує Фонд Олени Пінчук за сприяння Фундації Кока-Кола та ГО Global Office, 20 учасниць з усієї України вчилися проектному менеджменту, бізнес-плануванню, розробці піар-стратегії, способам фінансування, розвитку лідерських якостей та навичкам публічних виступів, – аби реалізувати власні соціально важливі проекти.

«Інкубатор соціальних ідей» став місцем об’єднання цікавих соціальних ідей учасниць з усієї України та досвіду запрошених менторів і спікерів, завдяки яким учасниці здобули необхідні знання та впевнилися, що дівчата можуть створювати неймовірні проекти!

«Минулого року ми розпочали жіночий проект "Я зможу!", бо віримо в українських дівчат. В рамках проекту ми надихаємо прикладами успіху, допомогаємо дівчатам знайти своїх менторок та вчимося разом, як втілювати свої ідеї в життя. "Інкубатор соціальних ідей" – це перший інтенсив, спрямований на жінок, які мріють втілити в життя власний соціальний проект. Три дуже насичених дні були присвячені обговоренню ідей, плануванню перших кроків на шляху від мріі до дії та створенню мережі взаємної підтримкі. Сподіваємося, що скоро ми почуємо історіі успіху не лише від менторок, а й від дівчат, які взяли участь в проекті», – сказала Ольга Руднєва, директорка Фонду Олени Пінчук та одна із менторок проекту.

Особисто спілкуючись з менторками проекту, якими стали Ольга Рудневадиректорка Фонду Олени Пінчук, Оксана Нечипоренко, директорка ГО Global Office, Наталія Оніпко, засновниця благодійного фонду «Запорука» та Ольга Спектор, голова правління благодійного фонду Happy Paw, учасниці отримали практичні знання у сфері соціального підприємництва, надихнулися історіями успіху та заручилися підтримкою менторок.

«Для нас це перший проект, який спрямований саме на підтримку жінок та створення зав’язків між успішними дівчатами та тими, хто мріє про власний розвиток і доступ до якісної освіти. На "Інкубатор соціальних ідей" ми запросили неймовірних менторок і спікерів, аби створити мікс людей та ідей, щоб дати можливість учасницям втілити власні ідеї у життя», – розповіла Оксана Нечипоренко, директор ГО Global Office та одна із менторок проекту.

У рамках тренінгу найкращі спікери зі сфери соціального підприємництва пробуджували творчу енергію учасниць, навчали планувати та презентувати проекти, фандрайзити та просувати їх.

Анастасія Дєєва розповідала про гендерну рівність в Україні, про шляхи вирішення та зменшення дискримінації. Олена Сергєєва говорила про основні якості лідера XXI століття. Вероніка Селега ділилася секретами успішних публічних виступів. З Тетяною Райковою-Пилипчук обговорювали успішні кейси на прикладі Української Біржі Благодійності. А художниця Зінаїда Кубар проводила практичний арт-тренінг.

З тренером Ольгою Ілюхіною дівчата розглядали ідеї для соціального проекту з позицій маркетингу та психології. Ірина Гуцал розповідала про краудфандингові платформи. Світлана Колодій ділилася досвідом залучення коштів на проекти, а Тетяна Кириленко – секретами PR та роботи з медіа.

«Я дуже хочу присвятити себе реформуванню освіти і педагогіки, і готова свої ідеї перетворювати на реальні проекти. На початку цього шляху дуже важливо отримати поради від тих, хто вже пройшов через усі труднощі і досягнув успіху, разом з експертами піддати свою ідею критичній оцінці і перевірити на життєздатність, зануритися у середовище однодумців і надихнутися від них. "Інкубатор соціальних ідей" прояснив актуальність моєї ідеї та відкрив очі на можливості її реалізації», – поділилася Людмила Макарова, учасниця проекту «Інкубатор соціальних ідей».

Після завершення тренінгу учасниці почали працювати над розробкою власних проектів, використовуючи навички, отримані під час лекцій запрошених спікерів, та менторські поради. Також кожна з учасниць до кінця проекту отримуватиме підтримку з питань підготовки бюджету, PR-плану, пошуку фінансування тощо. Найкращий з проектів отримає мікроґрант на його реалізацію або розвиток.