Наталія Чернишова

генеральний директор Mars Ukraine

Наталія Чернишова, генеральний директор Mars Ukraine, в рамках проекту «Я зможу!» розповіла про своє дитинство, успіх, про якості лідера-жінки та про моменти, коли потрібно бути «дівчинкою». Також поговорили про те, в чому сила великих корпоративних компаній. 

 

Про дитинство. Дитинство пройшло у важкі часи — розпад Радянського Союзу, втрата  роботи у батьків. Спостерігала за життям навколо, вважала, що так не може бути.

Завжди дуже багато читала, з раннього дитинства, все, що було дома.   Ніколи не хотіла бути космонавтом, вчителем чи лікарем. Хотіла бути принцесою, щоб було цікаво, масштабно і небанально. Оскільки принцесою не народилася, треба було своєю працею досягати бажаного.  Завжди хотіла змінювати життя на краще, допомагати собі, родині, оточенню.

У дитинстві завжди знала, що я розумна.  Згодом навчилася посилювати свої сильні сторони, працювати  над слабкими або приймати їх.

 

Про успіх. Успіх — досягнення того, чого хотілося і  про що мріялося. Дуже важливо «як» досягти цей  результат — для мене критично створювати, а не руйнувати.  Успіх набагато смачніший, коли розділений з кимось: з командою, родиною, друзями.

Важливо відчуття того, що на шляху до результату стала краще і я сама, і ті люди, які були поруч.  Обожнюю, коли досягнення — не фінальний результат, а перший крок на шляху до чогось великого та цікавого.   

 

Про те, що допомогло стати успішною. Все починається з сім'ї.  В мене заклали правильні цінності, привчили працювати, дали можливість багато навчатися та отримати гарну освіту. 

Для успіху в кар’єрі  спрацювала  рольова модель мами. Вона дуже активна і завжди діяла і брала відповідальність на себе, а не чекала, що чоловіки будуть вирішувати проблеми за неї.

Папа прищепив любов до навчання і людей. Він був і є людиною, навколо якої обертаються члени сім'ї, таким собі епіцентром. Зараз також дуже підтримує чоловік: і словом/порадами і діями. Родина є моїм найміцнішим та найнадійнішим тилом.

Потім дуже пощастило з компаніями, в яких я працювала та зростала. Моєю першою школою була Coca-Cola, яка навчила тому, що немає нічого неможливого і що все треба робити з натхненням та пристрастю.  12 років пропрацювала і прожила  в такому середовищі і досі вірю, що ВСЕ можливо. Питання справжнього бажання і зусиль.

MARS, навчив справжньому задоволенню від роботи з командою, від кар’єрного планування та дуже цілеспрямованого розвитку себе та людей, з якими разом працюєш.

MARS допоміг повірити в себе ще більше, коли думаєш не просто «немає нічого неможливого», а впевнена, що «Я зможу»

Ніколи не було ідолів, на яких я  б рівнялася в кар'єрі. Але мене дуже «чіпляли» певні риси людей. Дивилася і думала: «Теж так хочу». А потім брала і пробувала використовувати такі моделі поведінки і сама. 

 

Про формулу успіху. Моя формула успіху проста:  точно сформулювати бажання, бути чесним з собою і зрозуміти хто ви є зараз і чого вам не вистачає, щоб опинитися там, де бажаєте. Також повірити, що немає нічого неможливого. Починати діяти вже сьогодні і не чекати, що хтось допоможе, або зробить за вас.  Критично займатися тим, що справді подобається. Тоді будуть відмінні результати.

 

Про наповнення. Не пам'ятаю, щоб я вигорала. Займаюсь тим, що мені подобається, у оточенні фантастичних людей. Мене мотивують цікаві цілі і отримую задоволення від процесу.  Великий мотиватор — персональне зростання, обожнюю пробувати нові речі.

 

Про помилки і факапи. У мене миттєво включається внутрішня жорстка самокритика. Важливо зрозуміти і сформулювати, що я зробила не так, і що потрібно змінити наступного разу. Коли розумію причини, чому не вийшло, і є конкретний і зрозумілий план дій що робити далі і/або наступного разу, мене емоційно відпускає, з'являється азарт зробити все так, як треба.

 

Про якості лідера-жінки. Жінки менше впевнені в собі. Якщо є цікава пропозиція, а  чоловік готовий на 20%, він скаже: так, я спробую. Жінка, коли готова на 80%, скаже: мені не вистачає ще 20%.

Для успіху в кар’єрі жінкам критично не боятися ризикувати та вірити в себе.

Жінка будь-який проект або бізнес сприймає як свою дитину, яку хочеться виростити найкращою будь якою ціною. Тому жінки-лідери часто дуже успішні, бо вкладають всю душу у те, чим займаються. І це одна з причин чому проект розвитку жінок-лідерів дуже популярний у міжнародних компаніях. Зворотна сторона цього відношення до роботи – емоційно складне сприйняття критики, відчуття, що тебе/твою дитину ображають або недооцінюють. Щоб бути успішною, треба «полюбити» зворотній зв’язок, навіть коли він не дуже позитивний і відноситися до нього, як до допомоги і  можливості стати ще кращою.

Ніколи не відчувала обмеження в кар'єрі через те, що я жінка.  Але я  ніколи і не включала «дівчинку, яка нічого не хоче, а хоче плаття» на роботі.

 

Про підтримку. Підтримка в офісі – це команда. Вона дає натхнення та професійне підживлення. У бізнесі також дуже важливо дружити і допомагати один одному.

За межами офісу: це родина та друзі. Отримую великий заряд енергії від спілкування з ними. Якщо в чомусь сумніваюсь, піду до людини, яку вважаю експертом в конкретному питанні.

Про те, коли бути дівчинкою.  Дозволяю собі «справжню дівчинку» вдома і з давнішніми  подругами. Сказала б собі маленькій: вір у себе, мрій по-великому, не бійся, йди. Не зациклюйся на роботі і результатах, фокусуйся на людях, які навколо тебе.

Про те, в чому пощастило. Щастя – це твоє відношення до ситуації. І кожен вибирає, як розцінювати якість подїї: як «пощастило» або «на жаль».  Мені пощастило — народилася в Києві.  Отримала велику любов від батьків і вони досі здорові і зі мною. Пощастило з чоловіком та  дітьми.   Зустріла купу фантастичних людей, які досі поруч.  Пощастило з компаніями, де працювала и працюю. А все інше – в моїх руках.

 

Про мислення. Життя дарує безліч можливостей. Важливо не скиглити, а самій робити максимум для того, щоб життя/робота/відносини були такими, як хочеться. Важливо цінувати оточення, бути вдячним і позитивним. Я дуже раціональна, але повірила в візуалізацію бажань. Тому алгоритм простий: сформулюй, скажи собі «Я зможу», розроби план і дій!

 

Текст: Ольга Заруба