Найпалкіша дискусійна панель 3-го Українського Жіночого Конгресу

12 грудня 2019

Найпалкіша дискусійна панель 3-го Українського Жіночого Конгресу.

Спеціальна платформа: Покоління Z про рівність і свободу сьогодні підкорила зал своїми щирими зізнаннями. В рамках третього Українського Жіночого Конгерсу ми запросили молодих дівчат, представників покоління Z, щоб обговорити з ними питання гендерної рівності та зрозуміти, чи відчувать вони сьогодні різницю між дівчатами та хлопцями та який саме в них запит на зміни в питаннях гендерної рівності, бо саме їм жити в цьому новому світі. Модерувала панель Ольга Руднєва, директорка Фонду Олени Пінчук. 

Софія Онопрієнко, 17 років. 

Наразі є стипендіаткою топового канадського коледжу. Отримала нагороду за внесок у спільноту з найбільшим ентузіазмом, а також приймає участь у Золотій нагороді Герцога Единбурзького.

«Найголовніша наша риса покоління Z - це те, що ми нетерплячі, нам дуже важливо робити зміни тут і зараз, не чекаючи поки ми закінчимо школу чи університет, досягнемо високих цілей - тут і зараз ми робимо зміни - це покоління Z. Для мене гендерна рівність починається з сім’ї і соціуму. Я не можу робити вибір, якщо у мене немає права на цей вибір. Що одягнути, яку кар’єру будувати і як себе вести. Тому гендерна рівність починається з голови, з наших думок».

Софія-Христина Борисюк, 14 років. 

Навчається в 9 класі. Професійно займається шахами та танцями. Також є співзасновником еко–проєкту Компола, до якого вже долучилися більше 230 шкіл України.

«Як на мене покоління Z - це діти, підлітки, які залежні від гаджетів, Інтернету та соцмереж. Для мене гендерна рівність - це рівна можливість реалізувати свої мрії і те, що ти хочеш у майбутньому робити».

Олександра Сідько, 16 років

Спікер, лідер громадської думки, концептуаліст.

«Ми покоління, яке являється мультитаскерами. Я не можу сказати, що це можуть робити всі, все і якісно і це залежить від фізіології. Якщо ми візьмемо хлопців - у них мозок лінійний, у дівчат мозок мультифункціонільний. Тобто хлопчики не можуть все робити одразу, дівчатка можуть. І зараз ми говоримо не про рівність, а про те, як влаштований наш мозок. Щодо гендерної рівністі - ще в Давньому Китаї говорили, що рівність нерівних приводить ще до більшої нерівності. І я, як підліток, готова підтримати цю бесіду не у контексті гендерної рівності, а у повазі потреб кожної людини».

Дар’я Шуляк, 18 років

Студентка Інституту міжнародних відносин

Репортер студентського телебачення ІМВ ТБ.

«Вікіпедія каже, що покоління Z - це люди народжені після 99 року, але для мене покоління Z - це люди які не обирають між або-або, бо вони вибирають і-і, тобто ми обираємо бути і гарними і розумними, і впливовими, і говорити, і мовчати і все це одночасно. Єдине чого не вистачає дівчатам мого віку - це правильного прикладу. Тієї рольової моделі, на яку можна рівнятись і казати «я можу досягти успіху так само як вона». Ми знаємо, хто такі успішні чоловіки, як вони виглядають, ми знаємо про їхній шлях, бо про це написано дуже багато книжок, знято чимало фільмів. Але ми не знаємо який шлях долають жінки, щоб сказати - «я - успішна!».

Ольга Руднєва, директорка Фонду Олени Пінчук, додала, що саме з цією метою і був створений менторський проект «Я зможу!» у партнерстві з фундацією Кока-Кола.

«Для нашого проекту «Я зможу!» ми провели дослідження про гендерні стереотипи по відношенню до жінок і у нас була теза, що стереотипізують жінок - чоловіки. Ми дуже здивувались, коли побачили, що насправді і жінки стереотипізують жінок. Дуже часто у жінок є стереотипи до самих себе і до інших жінок. Наприклад, коли у нас було питання, що жінка за кермом дорогої автівки - це «утриманка» - більшість жінок, ніж чоловіків, згодились з цією тезою. Тому наша мета боротися із цими стереотипами і за допомогою успішних жіночих кейсів демонструвати рольові моделі для молоді аби дівчата бачили, що жінка в Україні може бути успішною і що це реально зробити самій».

12 грудня 2019