Проект "Я зможу!" розширює горизонти

15 лютого 2019

Проект «Я зможу!» розпочинає новий етап роботи та планує розширити свою діяльність в регіонах України у 2019 році. Ми прагнемо знайти партнерів, які мають на меті створення додаткових можливостей для реалізації жінок та зменшення стереотипного ставлення до них у суспільстві.

З 15 лютого оголошується прийом заявок на участь в проекті «Я зможу!» регіональних громад та громадських організацій, активістів та ініціативних груп, спільнот та інших об’єднань, що працюють в Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові, Івано-Франківську. Будуть розглядатися заявки і з інших регіонів, якщо вони будуть мотивуючими та конструктивними. Умови співпраці досить гнучкі, в них буде враховано потреби кожного регіону. До розгляду можна пропонувати будь-які формати: лекції, тренінги, майстер-класи тощо. Всі вимоги викладені у формі заявки:  http://bit.ly/2S1BPjV

Останній день прийому заявок – 15 березня

Проект «Я зможу!», який реалізується Фондом Олени Пінчук разом з Фундацією Кока-Кола з 2017 року та має на меті підтримку жінок та жіночих ініціатив, вже об’єднав 40 менторок та декілька тисяч учасниць. Успішні українські жінки стали наставницями для тих, хто лише розпочинає шлях до своєї мрії. Під час проекту відбулося більше 30 менторських зустрічей, а близько 300 учасниць мали можливість поспілкуватися з наставницями під час щомісячних мітапів.

«Жінки повинні підтримувати одна одну. Я хочу показувати молодшому поколінню дівчат, що ми круті і можемо бути успішними в будь-якій сфері. Нічого не треба боятись! Дівчата можуть усе, якщо вони оточені надихаючими жінками», – вважає Дана Павличко, директорка видавництва «Основи», що доєдналася до кола менторів проекту «Я зможу!».

З метою формування культури менторства та створення партнерських зав’язків між жінками команда проекту випробовувала різноманітні моделі для обміну досвідом, навчання та підтримки. Так, в рамках проекту було проведено три інтенсивних навчальних тренінги за напрямками розвитку соціальних проектів та громадських ініціатив, пошуку та реалізації бізнес ідей, роботи в органах державної влади та місцевого самоврядування. Більше 60 жінок пройшли навчальні тренінги, а одна учасниця отримала мікрогрант на реалізацію своєї ідеї та створила клуб самооборони «Бийся як дівчина» в Дніпрі.

«Я дуже вдячна проекту! Завдяки отриманим технікам і навичкам, Я ЗМОГЛА розвинути навички комунікації і заручитися підтримкою від приватного бізнесу. До того ж, проект "Я зможу!" дає безцінну платформу для розширення проекту "Бийся як дівчина" в Україні та за її межами. Інкубатор – це не тільки підтримка для мене, але й можливості для всіх жінок країни!», – ділиться Ольга.

Одним із найбільш затребуваних став курс психологічної підтримки «Я зможу! Повірити в себе» для жінок, які знаходяться у декретній відпустці та мають бажання повернутися до роботи. За результатами курсу 8 учасниць вийшли на роботу після тривалого декрету (3-8 років), 6 жінок почали або активно розвивають власну справу, 7 учасниць домоглися підвищення оплати праці, 4 учасниці вийшли з аб’юзивних стосунків. Більше про досягнення учасниць можна дізнатися тут.

Завдяки проекту вже є сотні історій дівчат, які сказали собі «Я зможу!» та почали змінювати своє життя. Але проект лише набирає обертів. Цього року планується розширення діяльності в регіонах Україні та залучення ще більшої кількості учасниць.

«Ми хочемо надихнути та підтримати жінок, які не мають можливості долучилися до подій в Києві. Ми зробимо все можливе, щоб донести досвід менторів проекту в ті регіони, де є найбільший запит та потенціал», – сказала Ольга Сердюк, програмний директор Фонду Олени Пінчук.

 

Останній день прийому заявок – 15 березня.