Проект «Я зможу!» завітав до Одеси​

3 вересня 2019

Проект «Я зможу!» завітав до Одеси. 

На запрошення ГО «Мрій та дій», чия заявка на участь у проекті була відібрана на ряду з Івано-Франківськом, Житомиром, Львовом, Дніпром та Маріуполем, проект «Я зможу!» цього разу завітав до Одеси.

Надихаючись містом та відкликаючись на запит одеситок, темою зустрічі обрали творчість, а саме «Як досягти успіху у творчих професіях». Не дивлячись на те, що творчість, культура, мистецтво вважаються сферами, що надають можливості для реалізації саме жінкам, чомусь історія надає набагато більше чоловічих імен, що мали вплив на культурний розвиток не лише нашої країни, але і світу. 

В рамках заходу відбулася лекція «Художники та художниці» Олесі Драшкаби, мисткині та кураторки, та дискусійна панель «Можливості реалізації у творчості та культурних проектах», в якій взяли участь: 

Наталія Мацак – прима-балерина Національного академічного театру опери та балету України

Валерія Гузема – засновниця і креативний директор ювелірного бренду Guzema Jewelry

Тетяна Петракевич -  громадська діячка, голова ГО «Мрій та дій», автор ідеї та керівник проекту АРТ Балкон 

Маша Целоєва - кураторка Одеського художнього музею, член команди переможців проекту «Не вішай ярлики!»

Модераторкою панелі стала відома громадська діячка Зоя Казанжи, яка разом зі спікерками досліджувала, як і коли мистецькі та творчі досягення жінок почали сприймати як професійну реалізацію, а не як примхи та забавки

Під час дискусії учасниці панелі на власних прикладах розповідали про можливості для реалізації в своїх професіях, про перешкоди, які долалися ними на шляху до визнання.

«Я постійно навчаюся, постійно знаходжуся в процесі розвитку. Визнаю, що факапи трапляються чи не кожного дня, але я розглядаю їх як можливість подивитися на себе зі сторони та чомусь навчитися», - каже Маша Целоєва. 

Маша розповіла, як за одну ніч разом із колєжанками вони створили колекцію принтів, що стала переможцем конкурсу дизайну футболок #НеВішайЯрлики, проведенного проектом «Я зможу!» та платформою українських брендів «Всі. Свої». Інформаційна кампанія у ЗМІ по проекту «Не вішай ярлики!» мала великий резонанс і широку аудиторію покриття - охоплення склало більше 3 мільйонів людей. У соцмережах кампанію з #НеВішайЯрлики підтримали десятки відомих блогерок, чия аудиторія сумарно перевищує мільйон підписників.

Тетяна Петракевич також поділилася думками щодо власних переживань:

«Думаю, багато хто з нас тут присутніх - відмінниці. Тому я придумала новий погляд на цей аспект. Я кажу собі, що в  мене не комплекс відмінниці, а компетенція відмінниці. Та оскільки, я сподіваюсь, сьогодняшній день – не останній, в мене ще є потенціал та час стати тою, якою я мрію бути!» 

Валерія Гузема навела приклади зі свого життя, коли була геть зневірена у собі та обраному шляху. Та оскільки обставини не завжди залежать від тебе, найголовніше - не здаватися, вважає засновниця відомого ювелірного бренду Guzema Jewelry.

«Коли я назбирала кошти на першу колекцію, мене пограбували. Я подумала, що це знак, що більше не треба нічого робити. Але через три дні, я зрозуміла, що це моє – і знову почала працювати та збирати кошти!» 

Наталія Мацак занурила всіх учасників заходу до таємниць балетного життя та підняла завісу до того, як стала примою-балериною. 

«До театру я потрапила разом з подругою. Педагог, який почав з нами працювати, вважав, що якщо в мене немає грошей, то я з кимось сплю. Але згодом вона визнала, що моя працездатність та бажання працювати змінили її думку стосовно мене. Вже згодом збулася моя мрія і я станцювала Жизель!»

Олеся Драшкаба під час своєї лекції досліджувала творчість, вплив, історію і сприйняття суспільством українських та світових мисткинь. На їх прикладах лекторка намагалася відділити міфи сприйняття від реальності, надихнути та популярізувати мистецтво.

«Я вважаю, що у нас шалено талановита нація. І я не думаю, що балет - це виняток. Ми багато подорожуємо, і майже в кожній світовій трупі солісти чи другі солісти - українці. І це стосується кожної професії. Нам просто потрібно вірити в себе. Насправді, кожен з вас несе дуже велику цінність!» - сказала, Наталія Мацак на закінчення. 

 

03 вересня 2019