Проєкт «Я зможу!» та сайт пошуку роботи Work.ua об’єднали зусилля для підтримки українських жінок

21 грудня 2020

Новорічні та Різдвяні свята — це час не лише для родинних вечорів та веселих гулянь, але й той самий момент, коли ми підбиваємо підсумки й плануємо майбутній рік. Проєкт «Я зможу!» та сайт пошуку роботи Work.ua об’єднали зусилля, щоб підтримати жінок в їхньому професійному і кар’єрному розвитку. Саме тоді, коли прагнення до змін потребують не лише новорічних обіцянок, але й рішучих дій. 

«У часи, коли весь світ переживає велику турбулентність, ми більше ніж будь-коли маємо підтримувати жінок та вчити їх дивитися на поточні події як на нові можливості! Тому партнерство з лідерами ринку з працевлаштування є чудовою нагодою, щоб замотивувати якнайбільше українок до успіхів, зростання та економічної незалежності», — говорить Ольга Сердюк, програмна директорка Фонду Олени Пінчук.

Сайт пошуку роботи Work.ua підтримав навчальний курс «З місця в кар’єру», розроблений в рамках проєкту «Я зможу!», щоб допомогти жінкам підготуватися до співбесіди, захистити свої права та власні кордони на роботі, правильно розподілити час, ефективно навчатися, а нові знання перетворювати на кар’єрні можливості.

«Звичайно, за останні роки ситуація з зайнятістю серед жінок поліпшилась, як і ситуація з толерантністю до них та з визнанням їхньої професійної майстерності. Але, на жаль, це більшою мірою стосується міжнародних та IT-компаній, а також працівниць середньої й вищої ланок. А як же мільйони жінок, які досі стикаються з дискримінацією? Ми впевнені, що можемо і маємо робити та підтримувати ті проєкти, що не тільки висвітлять проблему, але й допоможуть жінкам професійно реалізовуватися, пишатися собою і своїми досягненнями. Такі, як проєкт «Я зможу!». Такі, що цілком відповідають нашій місії: надавати найкращий сервіс пошуку роботи, щоб допомагати людям бути щасливішими та розвивати Україну. Ми живемо у часи, коли робочий графік стає більш гнучким, а віддалена робота — нормою. Тож сподіваємося, що цей проєкт допоможе жінкам України знайти те місце роботи, де будуть розуміти та підтримувати їхні потреби», — зазначає Ольга Тарасевич, HRD Work.ua.

Сьогодні середня зайнятість жінок в Україні значно менша за рівень зайнятості чоловіків — це лише 68% жінок працездатного віку. При цьому розрив в оплаті праці між чоловіком і жінкою, які займають однакові позиції, становить 21,1% (згідно з даними UNDP). Причинами тому є не лише законодавчі обмеження, структура економіки, можливості догляду за дітьми, але й гендерні стереотипи з боку як роботодавців, так і суспільства, а часом просто невпевненість у власних силах. 

Як свідчить дослідження, проведене Центром Економічної Стратегії, 29% безробітних жінок заявляють, що у них немає альтернативи відпустці з догляду за дітьми. 56% готові працювати дистанційно або неповний робочий день, але не вірять, що у них є реальна можливість знайти відповідну пропозицію роботи. Українські роботодавці не виявляють гнучкості щодо позаштатних співробітників і часткової зайнятості. Українські офіси не дуже доброзичливі й не обладнані належним чином для жінок з маленькими дітьми. 50% респондентів заявили, що їх дискримінували за принципом материнства, 26% — що за віком.

Щоб подолати будь-які стереотипи на шляху до професійної реалізації жінок та підтримати тих, хто мав велику паузу в кар’єрі або лише робить свої перші кроки, проєкт «Я зможу!» та сайт пошуку роботи Work.ua розробили низку корисних матеріалів на базі навчального курсу «З місця в кар’єру».

Окрім порад щодо розвитку кар’єри, проєкт ділиться і першими історіями успіху учасниць навчального курсу «З місця в кар’єру». 

Проєкт «Я зможу!» та сайт пошуку роботи Work.ua планують продовження співпраці у новому році й сподіваються, що святковий час буде використаний для підготовки до нового етапу, планування та навчання, поки кожен із партнерів працюватиме над створенням можливостей для професійної реалізації учасниць.