5 листопада 2020

Проєкт «Я зможу!» змінив моє життя після 20 років на одній посаді

Людмила Таболіна
Директорка Харківської ЗОШ № 10

Протягом 20 років я викладала українську мову та літературу в Харківській спеціалізованій школі № 73. Я пишалася тим, що знаходжуся на одному місці та нікуди не перестрибую. У мене не було ніяких професійних амбіцій. Більш того, мені здавалося, що будь-яке підвищення – це нудна робота з паперами, а робота вчительки пов’язана безпосередньо з дітьми, їх мріями та майбутнім всієї країни. 

Уперше я познайомилася з проєктом «Я зможу!» під час проведення «Лабораторії Натхнення» восени 2018 року. Тоді на запрошення команди проєкту до Харкова завітали понад 10 неймовірних спікерок, які вперше наштовхнули мене на думку, що мені є куди рости. На той час я була ще і кураторкою Єврокулубу, тому разом з учнями відвідувала якомога більше заходів та брала участь у різноманітних навчальних програмах. 

Згодом я стала координаторкою Асоціації шкільних Євроклубів міста та фіналісткою Global Teacher Prize Ukraine-2019. Це щорічна національна премія для вчителів-агентів освітянських змін, яка покликана відзначити досягнення вчителя/вчительки не лише щодо своїх учнів, а й до суспільства, та підкреслити важливість педагогів в Україні. Тому увійти до ТОП-10 найкращих вчителів України для мене було великою честю. Проте на цьому я не зупинилася. 

В червні 2020 року я натрапила на курс «З місця в кар’єру», який допоміг нарешті відбутися кардинальним змінам у моєму житті. Я прослухала всі лекції, отримала сертифікат… та розправила крила! Вони в мене були, але складені за спиною. Лектори курсу змусили мене їх розправити та зробити щось нове, щось неймовірне!  

Уперше в житті я наважилася на керівну посаду та подала документи на відкритий конкурс. Після всіх етапів відбору, тестування, ситуативного завдання, написання плану розвитку закладу вже у серпні 2020 року я очолила Харківську ЗОШ № 10. Мені було дуже приємно отримати підтримку з боку моєї керівниці, директорки 73-ої школи, яка зрозуміла моє бажання та сприяла подачі заявки на конкурс. 

Я стала директоркою школи! Це вихід із зони комфорту, але я дуже щаслива! Тепер я зовсім по-іншому дивлюся на речі, розумію, куди і як можна розвиватися, активно залучаю своїх нових колег до навчання та обміну досвідом, ніколи не боюся спитати, якщо чогось не знаю.

І дуже вдячна проєкту Фонду Олени Пінчук за те, що я одного дня сказала собі «Я зможу!».

 

Людмила Таболіна, 

директорка Харківської ЗОШ № 10,

координаторка Асоціації шкільних Євроклубів м. Харкова,

фіналістка Global Teacher Prize Ukraine-2019