Психологічний курс «Я зможу! Повірити в себе» 2.0 завершився

12 червня 2019

Проект «Я зможу!» та БО «Провімен» завершили другий етап освітньо - психологічного курсу для жінок, що знаходься у відпустці для догляду за дитиною та хочуть відновити свою професійну діяльність. Авторський курс «Я зможу! Повірити в себе» був розроблений для жінок, що знаходяться у фінансовій залежності або в аб’юзивних відносинах, що втратили впевненість у собі та своїх професійних здібностях після тривалої перерви та зневірились знайти гідну роботу та зарплатню. Його основна мета - подолати внутрішню стигму та віднайти нові можливості для власної та професійної саморелізації.

До другу етапу курсу було відібрано 30 учасниць серед 99 кандидаток з Києва та Київської області, Львова, Одеси, Чернігова та Харкова. Вік учасниць коливався від 27 до 44 років, але основною віковою групою можна вважати - 30-36. Кількість дітей в кожної учасниці була від 1 до 6. Протягом шести місяців психолог Анна Константинова та коуч Наталія Тигач проводили індивідуальні та групові сесії. За цей час відбулося 343 індивідуальні психологічні консультації, 54 коуч-сесії та 4 групових заняття. 

«Я знову стала сильнішою. Сильнішою внутрішньо. Я знову дозволила собі приймати рішення самостійно, я пізнала свою цінність в цьому світі. Я дозволила собі бути різною, комусь потрібною, комусь приємною, а комусь - ні. Ця внутрішня свобода багато для мене значить, тому що для мене - це джерело сил!», - каже одна з учасниць психологічного курсу.  

За час існування проекту в ньому взяли участь 60 учасниць. Семеро учасниць проекту (першої та другої групи) увійшли до складу вперше створеного секретаріату БО «Провімен». Це волонтерський склад, який взяв на себе завдання забезпечувати підтримку команді у вирішенні завдань, пов'язаних з розвитком жіночого ком'юніті: створена Процедура прийняття в членкині (учасниці) організації, розроблений механізм розширення членства. У процесі підготовки - історії успіху випускниць першої групи проекту, випускний для учасниць обох груп. Секретаріат розробляє маркетинговий план просування організації. 

«Найважливішим усвідомленням для мене протягом проекту стало розуміння процесів абьюзінга, газлайтінга та іншої насильницької поведінки. Я, нарешті, дізналася, що не одна зіткнулася з цим в житті, і що, в цілому, алгоритм дій абьюзеров практично завжди один і той же. Я дозволила собі пожаліти саму себе, я дозволила собі відчути всю глибину свого розпачу і болю, я перестала блокувати в собі почуття, які здавалися мені слабкістю. І дозволивши собі прожити все це, я відчула як відроджуюся!», - ділиться враженнями учасниця проекту. 

За результатами роботи двох груп: 

  • Кількість працевлаштованих жінок збільшилася з 45% до 70%
  • Середня вартість робочої години жінок, які стали учасницями проекту, склав 125 грн./ год. «на вході» і виріс до 285 грн./год на «виході», тобто в 2,3 рази
  • Середня оцінка власних професійних навичок на «вході» в проект - 4, на «виході» - 7,5 (зростання майже в 2 рази)
  • Середня «вартість особистого щомісячного чека» зросла з 480,00 грн. до 1300,00 грн. тобто в 2,7 рази. Ці витрати включають особисті потреби, власний розвиток, догляд за собой. 
  • Середня кількість годин у добі «на себе» зросла з 45 хвилин в день до двох годин - тобто в 2,5 рази
  • Середня оцінка учасницями свого психоемоціоного стану за 10-ти бальною шкалою виросла з 3 до 7 (в 2,4 рази)
  • Наявність абьюзівних відносин у учасниць (емоційне, економічне, фізичне насильство в сім’ї) зменшилася з 42% до 2%

40% учасниць продовжують власну психотерапію після завершення курсу. 

Більше про перший етап психологічного курсу «Я зможу! Повірити в себе» тут.