Результати роботи проекту "Я зможу!" у 2019 році

11 березня 2020

За час своєї роботи проект «Я зможу!» об’єднав понад 60 менторок, які стали наставницями для тих, хто лише розпочинає шлях до своєї мрії. Учасниці проекту мали можливість поспілкуватися з наставницями під час менторських зустрічей та виїзних сесій в регіони України. Майже 7000 дівчат та жінок доєдналися до заходів проекту у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі, Івано-Франківську, Житомирі та отримали можливість особисто надихнутися історіями успіху, поспілкуватися із менторками та обмінятися досвідом з колєжанками. Така програма менторства допомагає створювати вертикальн та горизонтальні і зв’язки та рольові моделі для жінок, які потребують підтримки на шляху власного розвитку. Тому щороку коло менторів розширюється, а їх життєві приклади та досвід допомогатимуть учасницям стати успішними у бізнесі, політиці, мистецтві, шоу-бізнесі, соціальних або благодійних проектах. 

З метою формування культури менторства та створення партнерських зав’язків між жінками команда проекту випробовувала різноманітні моделі для обміну досвідом, навчання та підтримки. Так, в рамках проекту було проведено три інтенсивних навчальних тренінги за напрямками розвитку соціальних проектів та громадських ініціативпошуку та реалізації бізнес ідейроботи в органах державної влади та місцевого самоврядування. Окремими таргет-групами проекту стали жінки з інвалідністю, які взяли участь в Школі активної реабілітації, та ВІЛ-позитивні жінки, для яких за підтримки проекту був організований ретрит. Невелики групи, тривалість тренінгів, залучення найкращіх мотиваціних лекторів та тренерів дозволили дати неймовірно якісний результат для кожної учасниці. 

Одним із найбільш затребуваних став курс психологічної підтримки «Я зможу! Повірити в себе» для жінок, які знаходяться у декретній відпустці та мають бажання повернутися до роботи. За результатами курсу 70% учасниць отримали роботу або розпочали власну справу, вартість робочої годинизросла у 2,3 рази кількість жінок, що знаходяться в аб'юзивних стосунках зменшилася з 42% до 2%. Більше про досягнення учасниць можна дізнатися тут. 

Флагманом серед проектів 2019 року стала капсульна колекція жіночих футболок з принтами проти гендерних стереотипів «Не вішай ярлики!», створена переможцями конкурсу дизайну  БФ «Друзі музею», який було ініційовано та реалізовано в партнерстві з платформою українських брендів «Всі. Свої». Кампанія та флешмоб #НеВішайЯрлики, до яких долучилися лідери думок, мали великий резонас в медіа та соціальних мережах.  

Також великої популярності та відгуку набув відео-проект «Один день з менторкою». Ми хотіли показати життя наших менторок без прикрас, привідкривши завісу з особистого життя. Як багато вони працюють, скільки зусиль прикладають для досягнення цілей, що робить їхнє життя довершеним і повноцінним, а без чого вони не уявляють себе.

Наприкінці 2019 року проект «Я зможу!» та ювелірний бренд GUZEMA Fine Jewelry представили спільну колекцію кольє Inspirement_chain. Ця кампанія спрямована на посилення жіночої ролі у суспільстві, взаємопідтримку та сестринство.

Завдяки проекту вже тисячі дівчат сказали собі «Я зможу!» та почали змінювати своє життя. Але ми продовжуємо набирати оберти! Тож слідкуйте за анонсами подій на наших сторінках у Facebook та Instagram та користуйтесь можливістю надихнутися, навчитися та почати діяти!

Проект започаткований Фондом Олени Пінчук та Фундацією Кока-Кола.