Школа активної реабілітації "Я зможу!" для жінок з інвалідністю

4 жовтня 2019

Цього року за підтримки проекту «Я зможу!» Фонд Олени Пінчук команда Група Активної Реабілітації провели перший в Україні табір для дівчат з інвалідністю.

Школа активної реабілітації «Я зможу!» зібрала 15 учасниць, які протягом двох тижнів набували нового досвіду та навичок аби покращити якість свого життя. Організаторка табору та менторка проекту «Я зможу!» Уляна Пчолкіна вже 11 років пересувається на візку, але це не завадило їй зробити успішну кар'єру на телебаченні, займатись спортом і бути соціально активною. Своїм досвідом вона надихає дівчат і доводить, що всього можна досягнути, не зважаючи на перешкоди.

 

«В таборі активної реабілітації я зрозуміла, що я не інвалід 1-ї  групи, а перш за все – людина, дівчина. Так, я пересуваюся на інвалідному візку, але ніхто мені нічого не винен. І дуже захотіла працювати в активній реабілітації інструктором. В цій роботі треба відповідати багатьом критеріям, але я підійшла. Там і розпочалася моя громадська діяльність», - каже Уляна. 

 

Програма табору включала заняття та тренування, щоб набути навички самообслуговування та догляду за собою та стати максимально незалежними від сторонньої допомоги:

  • подолання архітектурних перешкод та вправне володінню кріслом колісним;
  • підвищення знань щодо профілактики ускладнень після травми спинного мозку, правових питань тощо;
  • покращення фізичного стану та побудова правильного тренувального процесу;
  • правила здорового харчування;
  • створення власного іміджу та уроки макіяжу, що додали впевненості для подолання внутрішніх бар’єрів.

 

Марія Склярук, учасниця табору, вісім років тому потрапила у ДТП, яке призвело до травми хребта грудного відділу. Її чоловік загинув, сьогодні вона виховує двох дітей, та після травми відчула, як їй неймовірно пощастило – вона жива і має можливість бути поряд зі своєю сім’єю. Вона ділиться своїми враженнями від табору: 

 

«Крім того, що школа активної реабілітації допомагає адаптуватися людині після отримання травми хребта, дає цінні поради і навички, навчає долати побутові, архітектурні, соціальні перешкоди у недоступному середовищі, найголовнішим серед всього, на мою думку, є вплив на свідомість. Табір — це мозковий штурм, що кардинально ламає стереотипи. Це не просто фізична реабілітація, це настільки глибше і якісніше, що його корисно відвідати навіть людям без інвалідності».

 

Ольга Надворна, ще одна учасниця табору,  у 2017 через вибух газу ударна хвиля викинула її з другого поверху через балкон. Вона отримала компресійний перелом на рівні Th12 хребця. У квартирі залишилась її восьмирічна донечка, яку не вдалось врятувати.  

 

«У мене був великий страх падіння. Я мала навчитись тримати баланс, долати сходи. Зараз я все це роблю без проблем. Головну мету я досягла — переборола свій страх. Взагалі тут круто. Заряджаєшся такою енергією, хочеться творити, щось робити. Аби крила були — полетіла б. Я безмежно вдячна цим людям за їхню роботу, ставлення, турботу. Вони допомагають бути впевненими, вірити у власні сили, у те, що ти — звичайна людина і маєш право на гідне життя», - говорить Ольга. 

 

В рамках табору всі учасниці взяли участь у всесвітньому благодійному забігу Wings for life World run, який проходив на Трухановому острові. Метою забіг є збір коштів на пошук дієвих методів лікування травм спинного мозку, що було дуже важливим для учасниць, які мають такі самі травми. Завдяки участі учасниць школи активної реабілітації «Я зможу!» забіг став наймасовішим в світі за кількістю людей, що користуються коляскою. 

 
04 жовтня 2019