Українські чоловіки заробляють більше за жінок і вважають, що домогосподарство - суто жіноча робота

24 червня 2017

Державна служба статистики України оприлюднила свіжі дані щодо зарплат в Україні. Так, середня зарплата штатного працівника-чоловіка в I кварталі 2017 року становила 7160 гривень. Це на 27,5% більше, аніж середня зарплата штатної працівниці-жінки - 5612 грн.

Розрив на 27,5% у розмірі чоловічих і жіночих зарплат характерний не для всіх видів економічної діяльності. Наприклад, у сфері операцій з нерухомістю працівниці-жінки отримують в середньому 5266 грн, що лише на 257 грн менше працівників-чоловіків; в освітній сфері - 5247 грн, що на 181 грн менше працівників-чоловіків.

Найбільший розрив за цим показником спостерігається у сфері фінансової на страхової діяльності - 9793 грн середньої зарплати у жінки проти 16118 грн середньої зарплати чоловіка.

Загалом, 50% українських жінок працюють в аграрній сфері; друга сфера, в якій масово задіяні жінки,  -  товари і послуги. Лише 2% жінок працюють в бізнес-індустрії, займають керівні позиції.

Згідно досліджень українського Інституту Соціології, лише 6% респондентів думають, що жінки також можуть очолювати бізнес. І 55% українців обох статей бачать виключно чоловіків як таких, що здатні брати участь у великому бізнесі.

Що ж стосується розриву у зарплатах, то Україна у цій сфері не надто відстає від усього світу. Так, згідно даних Всесвітнього Економічного Форуму, зарплати чоловіків на 45% вище зарплат жінок на тих самій позиціях. У країнах ЄС середня зарплата жінок на 23,4% менше, ніж у чоловіків.

Натомість в Україні дуже сильні упередження щодо ролі жінок у суспільстві. Зокрема, 69% чоловіків вірять у те, що домогосподарська робота дає жінці таку саму реалізацію, як і повноцінна робота.  80% українців вважають домогосподарство суто жіночою роботою. Лише 22% чоловіків готові розподіляти домашні обов'язки порівну з жінкою.

Також вражає, що 70% наших співвітчизників вважають, що чоловік має заробляти більше, ніж жінка. Причому ті, хто так вважає, мають низький рівень освіти.