Вчителька української мови отримала грант від проекту "Я зможу!"

23 вересня 2020

Проект «Я зможу!» долучився до ініціативи Teacher Innovation Cup та надав спеціальний приз у 50 000 гривень за інноваційний підхід у навчанні в маленьких містах. Переможницею стала вчителька української мови та літератури з міста Мукачево - Хома Жанна, ЗОШ І-ІІІ ст. №20 ім.О. Духновича. 

Ми знаємо, що професія шкільного вчителя здебільшого жіноча. І оскільки проект «Я зможу!» має на меті підтримку та створення нових можливостей для жінок, було прийнято рішення започаткувати спеціальний приз в рамках конкрусу саме для них. Крім того, в маленьких містах доступ до ресурсів та фінансування, як правило, обмежений. 

«Коли я тільки прийшла працювати у загальноосвітню школу, то побачила, що 85% учнів демотивовані щодо вивчення рідної мови. Вона здавалась їм нудною, ба більше – непотрібною! Не те що, до прикладу, англійська. Щодо української літератури, то там ситуація була ще гіршою: лише 5% учнів читали художні твори, всі інші ж вважали, що це марна трата часу», – говорить Жанна Хома. 

У своїй навчальній методиці переможниця спеціального призу проекту «Я зможу!» використовує ігри, театральні постановки, проєкти, читання під музику, вишукування помилок у ЗМІ, створення власних тематичних презентації тощо. 

«Кожен урок – це гра, яка мотивує учнів до навчання! Ми можемо вивчати частини мови, граючи в «Дженгу» чи «Слова», можемо декламувати вірші під музику, можемо дивитись фільми за мотивами художніх творів, можемо вивчати українську лексику за світлинами з Інтернету, можемо проходити тести прямісінько у власних ґаджетах»,– додає Жанна Хома. 

Ми високо цінуємо працю вчителів і хочемо не лише визнання цієї професії, але й нових можливостей для найбільш вмотивованих та креативних її представниць. 

Вітаємо Жанну Хому із перемогою та бажаємо подальшого натхнення у боротьбі за українську мову! Кошти гранту будуть спрямовані на розробку інтерактивного та якісного навчального контенту, а також закупівлю необхідної для цього техніки. 

23 вересня 2020