Вікторія Тігіпко

засновниця і керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures і президент Одеського міжнародного кінофестивалю

Вікторія Тігіпко, засновниця і керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures і президент Одеського міжнародного кінофестивалю, розповіла в рамках проекту «»Я зможу!» про успіх, любов до масштабних проектів та про те, чому варто до проблем ставитись, як до задач. 

Про успіх та ресурс 

Успіх для мене — займатися улюбленою справою. Я щаслива, коли успішна. Ми формуємо своє життя перш за все думками, для мене важливо будь-який свій вільний час присвячувати позитивному мисленню. Важливо відчувати, коли щось робиш, що тобі приємно і класно. Не тоді, коли думки наздоганяють постійно, депресія і втома.

Мені надають энергію позитивні думки. Ніякого генератора у мене всередині немає. Все просто — ніколи не занурювалася в роздуми: «Чому не вийшло?». 

Отримую задоволення і ловлю кайф від найпростіших речей: гарний дизайн, люди, які усміхаються, ніжна квітка. Це все велике щастя.

Про бізнес 

Дуже добре знаю, чим відрізняються бізнес, що створюється, бо подобається, і бізнес, створений лише через гроші. Два різних результати. 

У мене бізнес створюється місіонерськими підходами — люблю запускати дуже великі проекти, вирішувати великі інфраструктурні завдання. Проекти маленького рівня — не мій формат. Хоча невеликі бізнеси мають велике значення. 

Змінювати процеси на рівні країни — особливий кайф. Це дає можливість реалізовувати нереальні на перший погляд речі, працювати з багатьма зарядженими людьми, мотивує мене, змушує моє серце битися. Коли в такій атмосфері одні ідеї породжують все нові й нові, з'являються нові бізнес-ком'юніті. Мене це все драйвить.

Про масштабність

Напевно, чогось можна в житті навчитися. Але у мене запит на масштабність ще з дитинства. Такий мій формат ДНК, яким я маю ділитися і робити щось корисне не тільки для себе. 

Про дитинство 

Завжди була впевнена, що відповідальна за все. Будь-яке питання, кинуте в натовп, я вважала викликом особисто мені. 

У мене від самого дитинства були відповіді на всі питання, дуже швидко реагувала на все, що відбувається, максимально включала у процеси всіх друзів і знайомих і відповідала за них. 

Хотіла завжди заробляти сама і бути незалежною. Мені завжди було простіше зробити щось самій, ніж просити про допомогу. Організовувати і мотивувати точно вміла з самого дитинства. Делегувати правильно навчилася вже пізніше.

Про помилки

З проблем роблю завдання. Називаю все простими словами. У мене дуже чіткий, швидкий і аналітичний підхід до будь-якої проблеми — великої або маленької. Взагалі, заміняю слово «проблема» на «завдання». Далі дивлюся, як її виконати, які питання вирішити.

Вважаю, нічого немає важливішого за здоров'я. Своє і близьких. Все інші не таке й важливе. 

Про важливість для жінки самостійно заробляти

Сучасна жінка втрачає свої архаїчні функції: сьогодні вже є штучне запліднення, сурогатне материнство. Чоловіки й жінки багато в чому стають рівними. 

Тепер чоловікові не обов'язково бути добувачем, а жінці — сидіти вдома з дитиною. У давні часи дітей важливо було доглядати декілька років. Зараз у нас рівні можливості і однаковий час.

Важливо розраховувати на себе, інвестувати в себе, бути максимально корисною собі, суспільству і світу. Це важливо як для дівчаток, так для хлопчиків. Різниці особливої ​​немає.

Про вільний час

Кожній жінці важливо те, чим вона любить займатися. Ми всі різні. Важливо пізнати себе. 

Я люблю подорожувати, ходити пішки, читати художню літературу та історію людей, компаній, корпорацій. Цікаво все, що незрозуміло. Слухати електронну музику. Дуже люблю йогу і спорт.

Я точно знаю, що люблю. Не займатимуся тим, чим не хочу. Хтось полюбляє готувати, хтось — прибирати. Люблю прості речі, приділяю їм час.

Сьогодні дуже просто звільнити час завдяки сервісним службам: їжу можна замовити онлайн, ремонт будь-чого – на сайті з послугами.

Про дітей

Люблю проводити час з дітьми. Спочатку мені було трохи складно. Намагалася робити те, що їм цікаво. Наприклад, грати з ними в пісочниці. Для мене це зовсім не характерно. 

Коли вони стали доросліші, вже стало цікавіше. Можна сходити на серйозний фільм, потім його обговорити. Пояснюю дітям те, що незрозуміло. Можна піти з ними в гості до подруги з дорослими розмовами. Не на всі теми, проте… 

Старші діти їздять зі мною у відрядження. Вони цілий день проводять зі мною, ввечері можемо про все поговорити, розказую їм те, чим вони цікавляться.

Найбільший кайф — робити те, що подобається мені. І підтягувати під це своїх дітей — також задоволення.

 
Текст: Ольга Заруба