10 листопада 2021

Я підійшла до своєї мрії дуже системно

Сандра Іщенко
Засновниця садку та готелю для собак Dog City

Ідея створити свій бізнес прийшла спонтанно  –  мені мама відправила статтю, що в США святкують 50 років садочку для собак, і тоді я дізналась, що таке взагалі існує. У мене на той момент було 4 кота і собака. І це була стаття, яка мене дуже зацікавила. Так у мене з’явилась мрія.

Я тоді активно шукала роботу, але ніяк не складалось. Я вирішила написати бізнес-план і порахувала наскільки це буде ефективно. Мені було 27 і в Києві нічого подібного не було. Я підійшла до своєї мрії дуже системно. Я поїхала у Великобританію і там отримала освіту, а потім пройшла стажування саме по садочку для собак, зрозуміла, наскільки це складно, але точно зрозуміла, що це моє і тому вирішила ризикнути. 

Мене дуже підтримала мама, вона у мене також бізнес-вумен. Я знайшла інвесторів і запустила перший садок для собак, а паралельно ще готель для котів і собак. 

Спершу було складно. І не тільки в перші тижні, а й досі це не найпопулярніша послуга серед власників тварин. Але нам хотілося привити культуру соціалізації тварин, як за кордоном. Коли у великих містах собаки і коти цілий день вдома, поки їхні власники на роботі, то з нами вони мають змогу проводити час у садку. Поки все ж більшим попитом користується готель для собак, коли господарі їдуть на довгий період. Але світ змінюється, відношення до тварин також, тому ми раді, що у нас вже є сталі клієнти, які постійно з нами і в садку.

Зараз це вже прибутковий бізнес, перший рік був важкуватий. Все було складно, бо ми своєрідні новатори на ринку, ми не закриваємо собак по кутках чи вольєрах, у нас класний простір, де вони можуть грати, бавитись і взаємодіяти. У нашому просторі є цілі кімнати, різні групи, і собаки у них бавляться і взаємодіють. 99%  часу собаки самі вирішують, де їм бути. Тільки їдять вони окремо. 

Зараз проекту вже 4 роки. 70% наших клієнтів – це вже наші постійні клієнти. Вартість одного дня перебування у нашому садку залежить від регулярності відвідування і коливається від 350 гривень до 500 грн за день. 

Ніколи не пізно – це фраза, яку важливо пам’ятати. Не можна здаватися і дуже важливо шукати ідеї і вірити в себе. Мені спершу здавалось, що садок для тварин – це брєд і в Україні таке не зайде, але я вирішила ризикнути і зараз неймовірно щаслива. Так, є труднощі, є моменти, коли ти власник бізнесу і маєш сам все розрулювати, але в більшості я щаслива, що знайшла свою справу і радію від свого проекту.