"Я зможу!" на Українському Жіночому Конгресі в Маріуполі

10 червня 2019

Понад сто учасників та учасниць із різних куточків країни, вісімнадцять топ-спікерів і три дискусійні платформи. Український жіночій конгрес об'єднує найактивніших та найуспішніших людей із різних сфер: політики, бізнесу, громадського сектора та мас- медіа.

Головна мета зібрання - гуртування навколо ідеї гендерної рівності в українському суспільстві. Не оминули і теми як створити місто рівних можливостей. 

Окремо виділена дискусія проекту «Я зможу!» Фонду Олени Пінчук. Питання гендерної рівності та розбудови так званих, дружніх міст стосуються насамперед, людей з інвалідністю: «Хто вони: нові амбасадори гендреної рівності та розбудови дружніх міст»

«Ми маємо використовувати всі можливості, які нам дають, а інколи — і не дають. В Маріуполі я побачив дивну картину: біля одного із закладів розташований пандус, який закінчується вазонами з квітами. Це добряче характеризує те, до чого ми звикли: створювати видимість, а потім для краси поставити те, що зводить нанівець всі наші старання», - Андрій Куликов, журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, медіаексперт, медіатренер.

Спікери і учасники заходу обговорювали як зусилля громадських активістів, представників бізнесу та журналістики впливають на доступність, дружність та рівність публічних просторів міста.

Ольга Вакало, журналістка Запорізької філії ПАТ «НСТУ», голова Редакційної ради ПАТ «НСТУ»: «Мені боляче від того, що Запоріжжя не має жодного місця, яке відповідає стандартам доступності. Так, це і моя відповідальність. Але я радію, що у нас є волонтери і волонтерки, які готові надати коректну допомогу тим, хто цього потребує, і вони це роблять достойно».

Громадська активістка і членкиня Правління «Групи Активної Реабілітації» Ульяна Пчолкіна на власному прикладі розповідала, що потрібно змінити у суспільстві, щоб міста мали рівні можливості всіх. «Український Жіночий Конгрес, де зустрічаються громадськість, бізнес і медіа, створює мости для змін у суспільстві. Коли людина бере на себе відповідальність за СВОЄ майбутнє, то вона починає активно озиратися навколо та будувати нове життя».

Людмила Новак, заступниця директора з корпоративних відносих Interpipe Steel Україна: «У моєму досвіді найуспішніша кооперація — це учбові заклади та промислові підприємства. Запорука успіху в цій справі: щира зацікавленність з обох боків, ентузіазм і готовність розвиватися».