5 причин, чому потрібно боротися за права жінок

9 червня 2017

Сьогодні багато країн роблять кроки на шляху до поліпшення життя жінок, надавання нам більших можливостей щодо освіти, створення сім`ї, сексуального здоров'я тощо.

Ось 5 основних причин, чому боротьба за права жінок необхідна.

1. Більше прав для ЛГБТ.

Уряди багатьох країн бояться сексуального різноманіття. Щоправда, світ і без державного дозволу постійно змінюється у цьому напрямку. Усе більше і більше людей відкривають власну справжню сексуальну ідентичність. Рано чи пізно настане день, коли на жінок не будуть дивитися з подивом через те, що вони кохають та пов`язують своє статеве життя з іншими жінками.

2. Рівна оплата праці для жінок.

Рівна оплата як для чоловіків, так і для жінок має стати пріоритетом для роботодавців у всьому світі. Бо це ганьба - бачити, як жінка, яка з раннього ранку до пізньої ночі працює в офісі, отримує суму меншу, ніж чоловік, який виконує той самий або навіть менший об`єм роботи. Коли усюди працю жінок будуть оцінювати справедливо, світ стане набагато кращим.

3. Менше дискримінації в цілому.

Коли жінка хоче одягатися певним чином, усі, здається, вважають своїм обов`язком висловити своє невдоволення чи як мінімум думку щодо цього. У той час подібна ситуація - дискутування навколо гардеробу - рідко трапляється із чоловіками. Наприклад, згадайте церемонію нагородження Оскара чи іншими преміями: у списку "найгірш одягнених" завжди більше жінок, аніж чоловіків. Те ж саме стосується питання про сексуальні утиски на робочому місці. Жінки ніколи не повинні вибирати між небезпекою на робочому місці та самою роботою. Тим не менше, для деяких чоловіків усе ще прийнятно робити недоречні зауваження, бо вони знають, що жінка-жертва буде почуватися занадто ніяково, аби сказати про це босу...

4. Більше уваги для боротьби з насильством.

Згідно загальносвітової статистики, кожна третя жінка колись переживала або примусовий секс, або інший вид насилля. Найчастіше насильник є членом родини жінки. Домашнє насильство є насправді основною причиною травми жінок - більше, аніж дорожньо-транспортні пригоди, згвалтування та грабежі разом узяті. Ще гірше, що більшість жінок не повідомляють про це. Бо бояться. І ця проблема має бути виправлена на глобальному рівні - жінки не мають жити у страху.

5. Більша доступність абортів.

Жінки не розглядають аборти як форму контролю народжуваності. Мало того, що аборт - це досить дорого, так жінка ще й лишається психічно травмованою. Але важливо, щоб аборти були законними. Несправедливо примушувати жінку народжувати небажану дитину, як і несправедливо осуджувати жінку за її рішення.

Жінка не має виносити на суд спільноти своє згвалтування або неможливість контрацепції. Усебічне сексуальне здоров'я має включати у себе і можливість переривання вагітності. Остання може бути руйнівною для деяких жінок, радикально змінити їхнє життя - і тому кожна з нас має право самостійно робити вибір.