Всесвітній економічний форум 2018 року в Давосі очолять сім жінок - і жоден чоловік

14 листопада 2017

Всесвітній економічний форум оголосив сім співголів на своєму наступному саміті в Давосі, і жоден чоловік не увійшов до наглядяової ради.

Сім жінок керуватимуть наступним збором світової еліти. І це певний знак, що ми переживаємо переломний момент у сприйнятті статі та динаміці влади.

Форум, що кожного січня проводиться на шикарному швейцарському курорті - у Давосі, останнім часом був підданий критиці за його гендерний дисбаланс, так само як і за його елітарність. На останньому зборі жінки налічували трохи більше 20% від 3000 учасників - рекорд для заходу - і це після того, як організатори запропонували особливі умови для делегацій, що включали принаймні одну жінку.

Співголови 2018 року були оголошені без особливих фанфарів. Замість того, щоб привернути увагу до жіночого складу групи, Всесвітній економічний форум просто перерахував імена жінок та їх належність та затвердив «мульті-підхід», який вони використовуватимуть у формуванні програми саміту навколо офіційної теми «Створення спільного майбутнього в розрізненому світі».

Тож у наглядову раду 2018 року увійшли:

Шаран Берроу, генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок зі штаб-квартирою в Бельгії

Фабіола Джанотті, генеральний директор Європейської організації з ядерних досліджень (CERN) в Женеві

Ізабель Кочер, голова французької енергетичної компанії ENGIE

Крістін Лагард, керуючий директор Міжнародного валютного фонду

Джинді Ромметті, голова, президент та генеральний директор компанії IBM

Четна Сінья, засновник і голова Фонду Манна Деші в Індії

Ерна Сольберг, прем'єр-міністр Норвегії

Співголови Форуму дають уявлення про программу і, як правило, є найбільш помітними учасниками на арені події. Милого року співвідношення жінок у наглядовій раді відносно чоловіків була три до двох. А за рік до цього група була розподілена рівномірно.  

Нагадаємо, що нещодавно Всесвітній економічний форум оприлюднив результати Глобального звіту про гендерну розбіжність 2016 року 

У звіті визначаються масштаби гендерних невідповідностей та їх прогрес у часі з особливим акцентом на відносні розбіжності між жінками та чоловіками у чотирьох ключових сферах: охороні здоров'я, освіті, економіці та політиці. Доповідь 2016 року охоплює 144 країни світу. Дані за більш, ніж десять років, показали, що прогрес все ще є надто повільним для реалізації повного потенціалу половини людства протягом нашого життя.