Про проект

Проект «Я зможу!» спрямований на посилення ролі жінок у суспільстві та їх екномічну незалежність. Його головна мета – довести, що жінка в Україні може стати успішною в будь-якій сфері, та надати можливості для її розвитку. 

За час своєї роботи проект «Я зможу!» об’єднав близько 100 менторок, які стали наставницями як для тих, хто лише розпочинає шлях до своєї мрії, так і для дівчат, які потребували підтримки на певному етапі розвитку.  До проекту доєдналися успішні та відомі жінки, історії яких надихають, стають прикладом для дівчат та спонукають до пошуку нових можливостей. Більше 10 000 дівчат та жінок доєдналися до заходів проекту у Києві, Львові, Харкові, Одесі, Дніпрі, Івано-Франківську, Житомирі та отримали можливість особисто надихнутися історіями успіху, поспілкуватися із менторками та обмінятися досвідом з колєжанками. Сотні тисяч учасниць мали можливість доєднатися до менторських програм в онлайн режимі. 

Окрім розбудови менторської культури в Україні проект «Я зможу!» приділяє велику увагу підтримці жіночого підприємництва, особливо тим, що постраждали від пандемії COVID-19. Саме тому, протягом 2020 року було виділено майже півтора мільйони гривень на підтримку бізнесів, що створені та керуються жінками. 

Зібрати таку суму для програми грантування допомогли колаборації із ювелірним брендом GUZEMA Fine Jewelry, що представили спільну колекцію кольє Inspirement сhain, та брендом Marsala, що представив капсульну колекцію сумок Fearless bag, прикрашених рядками вірша Юрія Іздрика «Якби ти знала яка ти гарна коли у собі не маєш страху». 

З метою стимулювання розвитку жіночого підприємництва було стоврено освітній відео курс #помаленьку, що включає 10 історій успішних бізнес кейсів, власниці яких поділилися бізнес-моделями та історіями створення.  

Також великої популярності та відгуку набув відео-проект «Один день з менторкою», в якому показане життя менторок проекту без прикрас – як багато вони працюють, скільки зусиль прикладають для досягнення цілей, що робить їхнє життя довершеним і повноцінним, а без чого вони не уявляють себе.

Одним із визначних проектів у 2020 році можна назвати тренінг «Варта більшого», створений разом із проектом Upgade Алли Кліменко та мав на меті навчити жінок бути ефективними та сміливими у реалізації власних ідей.

Флагманом серед проектів 2019 року стала капсульна колекція жіночих футболок з принтами проти гендерних стереотипів «Не вішай ярлики!», створена переможцями конкурсу дизайну  БФ «Друзі музею», який було ініційовано та реалізовано в партнерстві з платформою українських брендів «Всі. Свої». Кампанія та флешмоб #НеВішайЯрлики, до яких долучилися лідери думок, мали великий резонас в медіа та соціальних мережах.  

Завдяки проекту вже тисячі дівчат сказали собі «Я зможу!» та почали змінювати своє життя. Але ми продовжуємо набирати оберти! Тож слідкуйте за анонсами подій на наших сторінках у Facebook та Instagram та користуйтесь можливістю надихнутися, навчитися та почати діяти!

Проект започаткований Фондом Олени Пінчук за підтримки Фундації Кока-Кола. 

Презентація проекту «Я зможу!»

Результати роботи проекту у 2017-2018 роках

Результати роботи проекту у 2019 році