Про проект

Проект «Я зможу!» спрямований на посилення ролі жінок у суспільстві. Його головна мета – довести, що жінка в Україні може стати успішною в будь-якій сфері. До проекту доєдналися успішні та відомі жінки, історії яких надихають, стають прикладом для дівчат та спонукають до пошуку нових можливостей.

У 2018 році роект «Я зможу!» об’єднав 40 менторок, які стали наставницями для тих, хто лише розпочинає шлях до своєї мрії. Учасниці проекту мали можливість поспілкуватися з наставницями під час щомісячних мітапів або менторських зустрічей. Така програма менторства допомагає створювати вертикальні зв’язки та рольові моделі для жінок, які потребують підтримки на шляху власного розвитку. Тому щороку коло менторів буде розширюватись, а їх життєві приклади та досвід допомогатимуть учасницям стати успішними у бізнесі, політиці, мистецтві, шоу-бізнесі, соціальних або благодійних проектах.

З метою формування культури менторства та створення партнерських зав’язків між жінками команда проекту випробовувала різноманітні моделі для обміну досвідом, навчання та підтримки. Так, в рамках проекту було проведено три інтенсивних навчальних тренінги за напрямками розвитку соціальних проектів та громадських ініціатив, пошуку та реалізації бізнес ідей, роботи в органах державної влади та місцевого самоврядування. Більше 60 жінок пройшли навчання, а одна учасниця отримала мікрогрант на реалізацію своєї ідеї та створила клуб самооборони «Бийся як дівчина» в Дніпрі.

Одним із найбільш затребуваних став курс психологічної підтримки «Я зможу! Повірити в себе» для жінок, які знаходяться у декретній відпустці та мають бажання повернутися до роботи. За результатами курсу 8 учасниць вийшли на роботу після тривалого декрету (3-8 років), 6 жінок почали або активно розвивають власну справу, 7 учасниць домоглися підвищення оплати праці, 4 учасниці вийшли з аб’юзивних стосунків. Більше про досягнення учасниць можна дізнатися тут. Наразі розпочато другий етап роботи за цим напрямком.

Завдяки проекту вже є сотні історій дівчат, які сказали собі «Я зможу!» та почали змінювати своє життя. Але проект лише набирає обертів. Цього року планується розширення діяльності в регіонах Україні та залучення ще більшої кількості учасниць.

В рамках проекту будуть відібрані найбільш активні та вмотивовані дівчата, з яких буде сформована та підготована команда молодих жінок-тренерів - вони зможуть продовжити проектну роботу у своїх громадах, допомагаючи дівчатам повірити в себе та обрати правильну рольову модель. Ми сподіваємось, що в рамках проекту буде створено безліч корисних зв’язків між учасницями проекту, дівчата навчаться комунікувати між собою та поліпшать власні презентаційні навички та впевненість в собі. Ми очікуємо, що дівчата, які взяли участь в проекті, та ментори продовжать розпочату взаємодію та сформують для майбутніх лідерів позитивну мотивацію щодо розвитку та професійних досягнень.

Проект започаткований Фондом Олени Пінчук та Фундацією Кока-Кола. 

Презентація проекту «Я зможу!»

Результати роботи проекту у 2017-2018 роках