Годування груддю у публічних місцях: за і проти

18 червня 2017

Нещодавно Папа Римський закликав матерів не боятися годувати дітей груддю на публіці, у тому числі і в церкві. Тим не менше, далеко не все людство готове прийняти подібні зміни.

Про користь природного вигодовування дітей (хоча би протягом півроку-року) каже Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Але питання годування груддю в публічних місцях гостро стоїть навіть у розвинутих країнах Європи, у Великобританії, Австралії, США, Канаді. Під час годування груддю мати ще й заспокоює дитину. І робити це потрібно доволі часто. Якщо мати не матиме змоги робити це у публічних місцях, то просто не зможе вести соціальне життя.  Для сучасної жінки, яка будує кар`єру та прагне бути рівною у своїх правах із чоловіками, це неприйнятно.

Противники ж публічного годування кажуть, що цей процес занадто інтимний, аби виносити його на огляд усіх людей навколо. До того ж, публічне оголення грудей може спровокувати сексуальне насильство по відношенню до жінки.

У Великобританії у 2014 році стався такий випадок: коли в  ресторані лондонського готелю  Claridge's жінка почала годувати доньку, службовець зажадав, щоб жінка прикрилася. Обурені матері через кілька днів влаштували незвичну акцію протесту: масове годування малюків грудьми біля входу у цей же готель. Вони хотіли показати, що годування груддю - вдома чи в людному місці - найприродніша річ на світі.

За статистичними даними, у тій же Великобританії 77% опитаних вважають прийнятним публічне годування груддю. У той час як годування груддю в ресторані вважають прийнятним лише 59%.

Поволі ситуація змінюється у всьому світі та, очевидно, через кілька років або десятків років ніхто й не звертатиме уваги на те, що жінка годує дитину груддю на очах незнайомих людей. ООН закликає робити “брелфі” (селфі під час грудного вигодовування), а у деяких країнах  право жінок годувати груддю у громадських місцях зафіксовано юридично.

Цим правом, до речі, на початку травня 2017 року скористалася австралійський сенатор Лариса Уотерс. Вона стала першим політиком, яка відкрито годувала дитину грудьми в стінах Австралійського парламенту. Цей парламент ще минулого року дозволив грудне вигодовування у своїй будівлі, однак вперше скористалася цим правом саме Уотерс, погодувавши свою двомісячну доньку Алію Джой.

“Жінки народжують дітей і, якщо вони хочуть виконувати свою роботу, а паралельно з цим - ще й доглядати дитину, ми повинні забезпечити їм таку можливість", - додала австралійський сенатор Кейті Галлахер .

Загалом, кожна жінка самостійно має вирішувати, де і яким чином їй годувати дитину. Частина жінок вважає цей процес інтимним і самі б не погодилися годувати груддю у публічних місцях. Але головне, щоб жінка мала таке право і могла без проблем ним скористатися у разі необхідності.