Шеріл Сандберг: жінка, яка керує Facebook

12 червня 2017

З 2007 року американська бізнес-леді Шеріл Сандберг займає топові місця у різноманітних рейтингах найвпливовіших жінок світу. У 2007 році вона була наймолодшою жінкою у подібному списку журналу Fortune; у 2012 потрапила до рейтингу Time. І усе це ще до того, як у 2013 році вийшла книга-бестселер Сандберг - "Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою".

Шеріл Сандберг народилася у 1969 році у Вашингтоні, у родині викладачки англійської мови Адель Айнхорн і офтальмолога Джоеля Сандберга. У школі Шеріл завжди була найкращою у класі. У 1991 році закінчила Гарвардський університет, а у 1995 році - бізнес-школу Гарвардського університету. Працювала у Міністерстві фінансів США, з 2002 року - віце-президентом з глобальних онлайн-продажів та операцій в Google (брала активну участь у створенні та розвитку програм онлайн-реклами Google, AdWords і Ad-Sense). З 2008 року працює головним операційним директором соцмережі Facebook; у 2012 була обрана до ради директорів цієї соцмережі.

Шеріл Сандберг неодноразово виступала з промовами про необхідність рівноправ’я чоловіків і жінок в бізнесі. А у 2013 році вийшла друком книга цієї бізнес-леді "Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою", яка миттєво стала бестселером New York Times та Amazon. Спираючись на історію власних життя і кар'єри, Сандберг розповідає у книзі про дискримінацію жінок на робочому місці та заохочує жінок серйозніше ставитися до кар’єри, а чоловіків — допомагати жінкам із хатньою роботою. У книзі мова йде про бізнес-лідерство і розвиток, про проблеми з відсутністю жінок в уряді і на керівних посадах, про фемінізм. Читачі "Включайся!" зможуть переконатися, що гендерні упередження ускладнюють існування в офісах Кремнієвої долини так само, як і в будь-якому іншому місці світу, а жінки роблять одні й ті самі помилки.

У книзі Сандберг стверджує, що дискримінація, сексизм, сексуальні домагання не дозволяють жінкам займати провідні посади на роботі. Сандберг також пише, що існують бар'єри, які жінки створюють самі для себе через усталені соціальні ролі чоловіків і жінок. Щоб зміни сталися, жінки самі мають зламати соціальні та особисті бар'єри, прагнучи до досягнень та керівних ролей. Кінцева мета полягає в тому, щоб жінки отримали якомога більше влади, адже, вважає Сандберг, чим більше жінок у керівництві - тим більше буде справедливих можливостей для всіх. Ось цитата: “Дійсно справедливим світ стане тоді, коли половиною країн та компаній будуть керувати жінки, а половину хатньої роботи виконуватимуть чоловіки”.

Критики книги пишуть, що Сандберг “занадто елітарна”, хоча сама вона у передмові зазначає, що “прекрасно розуміє, що переважна більшість жінок намагається звести кінці з кінцями та зайнято переважно тим, що піклується про свої родини”, і що основний посил вона придумала задовго до того, як взагалі почула про Google та Facebook. 

У 2015 році книга "Включайся! Жінки, робота і воля вести за собою" вийшла і українською мовою, причому автор адаптує текст для кожної країни, де його перекладають. З цією метою Сандберг разом зі своєю командою вивчає місцеві особливості, статистику, положення жінок і проблеми їхнього професійного життя.