FAQ

Хто такий ментор?

Ментор - це наставник, який навчає, консультує та ділиться досвідом у сфері своєї діяльності.

Що означає менторство?

Менторство - це процес взаємодії досвідченого наставника та менш досвідченого початківця з метою передачі знань, навичок, умінь та досвіду у певній сфері діяльності, а також встановлення необхідних зв’язків.

Як буде організовано менторство в рамках проекту «Я зможу!»?

Серед тих, хто заповнить форму заявки на менторство, кожен ментор обере одну учасницю, щоб разом провести повний робочий день. Учасниця матиме можливість особисто поспілкуватись з обраним ментором, побачити на власні очі, чим наповнене його життя, отримати поради щодо власного розвитку та заручитися підтримкою.     

Хто може подати заявку на менторство?

Подати заявку на менторство може дівчина або жінка, яка має намір та мотивацію для розвитку власного потенціалу і професійного зростання.

Як відбуватиметься відбір учасниць на ментроство?

Форми з релевантними відповідями та повністю заповненими полями будуть направлені ментору, який зробить вибір на власний розсуд. Некоректно заповнені форми або форми, які не мають відеопрезентації або відповідей на окремі запитання, не будуть розглядатися.

Що означає «Запросити ментора на лекцію»?

Заповнення заявки «Запросити на лекцію» дає можливість школяркам, студенткам, вчителям, викладачам, керівникам творчих груп тощо взяти участь у відборі та отримати можливість запросити обраного ментора до свого навчального закладу, щоб дізнатися про її успішний досвід та надихнути слухачок її прикладом.

Як відбуватиметься відбір заявок на лекцію?

Форми з релевантними відповідями та повністю заповненими полями будуть направлені ментору, який зробить вибір на власний розсуд. Якщо на певного ментора буде дуже багато запитів на лекцію, організатори лишають за собою право провести публічну лекцію в одному з міст України та запросити всіх бажаючих на лекцію.

Рекомендуємо ознайомитися з цією інформацією до заповнення заявки.

Що таке гендерні стереотипи?

Гендерні стереотипи - уявлення про соціальні ролі для чоловіків і жінок, базовані передусім на біологічних ознаках.

Що таке гендерна рівність?

Гендерна рівність трактується як рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам двох статей брати рівну участь у всіх сферах жіттєдіяльності суспільства.

Що таке «Скляна стеля»?

Метафоричне словосполучення «Скляна стеля» зв’явилося у 1980-х роках у США. Це явище узагальнює набір бар’єрів, які виникли на ґрунті індивідуальних та суспільних упереджень та які заважають жінкам просуватися кар’єрною драбиною в межах своєї організації, обіймати посади управлінського рівня.

Що таке «сексизм»?

Сексизм - дискримінація за ознакою статі.

Що таке «ейджизм»?

Ейджизм - дискримінація за віком.

Що таке «лукізм»?

Лукізм - дискримінація за зовнішністю.

Що таке «оречевлення»?

Оречевлення (або об’єктивація, комодифікація) - один із проявів сексизму в культурі масового споживання, який полягає в репрезентації жінки, жіночого тіла як частини рекламованого товару, розрахованого на споживача-чоловіка.

Що таке «фейсизм»?

Фейсизм - прояв сексизму у масовій культурі, який полягає у суттєво відмінних способах зображати чоловіків і жінок: у першому випадку акцентується голова та обличчя, в другому - тіло і його частини.

Що таке «Мачизм»?

Мачизм - вияв сексизму в щоденній культурі, який полягає у наголошенні чоловічого домінування над жінками та зверхньо-зневажливому ставлені до них. Проявляється в хизуванні традиційними ознаками маскулінності, насамперед фізичною силою, демонстративною брутальністю, агресивністю, сексуальною гіперактивністю.

Що таке «мова ворожнечі» (hate speech)?

Мова ворожнечі в широкому розумінні - це будь-яке самовираження з елементами заперечення принципу рівності всіх людей у правах. Мова ворожнечі описує, ієрархічно зіставляє різноманітні групи людей та оцінює особисті якості конкретних осіб на підставі їхньої належності до тієї чи іншої групи.

Що таке «гендерний підхід»?

Відповідно до визначення ООН, гендерний підхід - це процес оцінювання того, які наслідки матиме для жінок та чоловіків здійснення будь-якого планового заходу, включаючи впровадження законодавства, стратегічної політики та програм в усіх сферах і на всіх рівнях.

Що таке «політика рівних можливостей»?

Політика рівних можливостей передбачає захист людей від невиправданої дискримінації та неупереджене ставлення до певних соціальних груп.

Що таке «андроцентризм»?

Андроцентризм - культурна ідея, в рамках якої чоловіка сприймають як норму людськості. У релігії андроцентризм означає, що ролі священослужителів і освітян повністю монополізовано чоловіками.