#ДівчатаРулять: Фонд Олени Пінчук та bit.LIVE запускають соціальне шоу про гендерні стереотипи в Україні

3 вересня 2018

З 3 вересня в рамках проекту «Я зможу!» Фонду Олени Пінчук на bit.LIVE щотижня виходитиме соціальне шоу #ДівчатаРулять. Місія шоу – звернути увагу на існуючу дискримінацію жінок у різних сферах життя, а також довести, що жінки в Україні можуть бути успішними та самодостатніми. Проект, який створює нові рольові моделі для українських дівчат, реалізується за сприяння Фундації Кока-Кола.

Усього шоу складається з 10 серій, кожна з них присвячена певному напрямку діяльності або сфері життя: наука, спорт, бізнес, шоу-бізнес, медіа, IT-індустрія, сім’я, ЛГБТК+ тематика. У кожній серії героїня в автомобілі, забрендованому хештегом #ДівчатаРулять, підвозить випадкових перехожих різного віку та статті, та питає їх про ставлення до гендерних ролей як в особистому, так і в професійному житті.

Один із найпоширеніших існуючих стереотипів в Україні – жінки не вміють керувати. В шоу #ДівчатаРулять десять героїнь на власному прикладі руйнують цей міф. А також і інші сексистські шаблони: «хатня робота – відповідальність жінки» (цю думку поділяють 80% українців), «жінки не можуть обіймати керівні посади» (лише 6% українців не підтримують), «чоловік – глава сім’ї» (76% українців підтримують).

«Чому 80% українців вважають, що приготування їжі – це цілком прерогатива жінки, і при цьому не уявляють її у ролі шеф-кухаря. А якщо ви спробуєте погуглити українські рейтинги, то на двадцять п’ять шефів-чоловіків припадає лише три жінки», – обурюється рестораторка Алла Беленкова, одна з героїнь шоу.

Також за кермом авто у шоу #ДівчатаРулять опинилися – співачка Даша Астаф’єва, ведуча Аніта Луценко, бізнесвумен Ірина Терех та Катерина Возянова, вчені Дарина Лосєва та Світлана Вовк, журналістки Оксана Павленко та Аліна Шубська, громадські активістки Ніна Потарська і Віта Чигрина та інші.

Один із неочікуваних висновків проекту: під час інтерв’ю з’ясувалося, що дискримінація у нашому суспільстві працює в обидва боки.

«Коли я шукала няню, я натрапила на оголошення від чоловіка. Я подумала, що це дивно, що тридцятирічний чоловік сидить за гроші з шестимісячною дитиною. А потім я зрозуміла, що це таке ж стереотипне мислення, як вважати жінку-водія чимось протиприродним. З цим можн    а і треба боротися», – не полишає надії Ірина Терех.

Проект у цифрах

  • Зняли 10 героїнь.
  • Опитали понад 75 перехожих і 2 мотоциклістів.
  • Підвезли 68 попутників.
  • Проїхали 2 074 км.
  • Пропали 870 літрів дизеля.
  • Написали 120 сторінок сценаріїв, текстових коментарів і маршрутів.
  • Відзняли більше 95 годин матеріалу.
  • Зловили більше 200 косих поглядів.
  • Вислухали 108 сексистських коментарів під час зйомок.

Де дивитись

Шоу виходить щотижня на Facebook сторінці проекту "Я зможу" та YouTube каналі bit.LIVE, у трансляціях онлайн-телебачення в рамках lifestyle-медіа bit.ua.

03 вересня 2018