10 вересня 2018

Скільки коштує мама full-time

Галина
учасниця психологічного курсу "Я зможу! Повірити в себе"

В рамках проекту «Я ЗМОЖУ! Повірити в себе» я отримала завдання оцінити свій вклад в сім`ю у фінансовому еквіваленті. Ця вправа справила на мене шокуюче враження! Я мала оцінити послуги, що я надаю, займаючись домом і 2 малолітніми дітьми. Спочатку я подумала "ну, щось тягну, на пару тисяч, мабуть". Потім я присвятила багато часу збору інформації про норми і актуальні ціни оплати праці, вираховувала скільки часу в різні дні я особисто приділяю на ті чи інші дії, зробила складні формули обліку часу і результативності. Словом, промучилась з підрахунками, але коли звела в Excel  — емоціям не було меж!

Я тут наведу найпримітивніші "жіночі" завдання з моїми особистими годинами: 

1. Догляд за дітьми (1,5 р і 5,5 р): 14 годин на добу*30 днів*70 грн = 29400 грн 
2. Господарство: (тут складніша формула, так як норма оплати по часу не адекватна. Бо, наприклад, прибирання рахують по площі, інші дії теж від результату, а не скільки ти цим була зайнята. Наостанок, інтенсивність навантаження протягом місяця теж різна. Тому я даю орієнтовно) 1-6 годин на добу*30 днів = 8600 грн
3. Готування їжі з закупками: 70 год на місяць *130 грн = 9100 грн 
Загалом, 47100 грн/міс. СОРОК СІМ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ!

В розрахунках я відняла середню кількість годин, які чоловік проводить з дітьми без мене: коли він готує основну страву (а готує він чудово), коли прибираємо разом. Його вклад в цьому наборі дій близько 15 тис грн/міс. І я це дуже ціную. Скажу ще, що я брала розцінки оплати праці ближче до нижньої межі, бо, можливо, я не дуже впевнена у своїй супер-якості як надавача послуг, а можливо не можу об'єктивно оцінити пророблену роботу. Час я рахувала в "ідеалі", але життя не таке просте: бувають і температурні ночі, і нічні вставання попити водички, і дні коли все летить шкереберть. 

Також варто звернути увагу, що я не врахувала і не оцінила вартість роботи мами як "менеджера" сфер відпочинку/дозвілля, освіти, здоров'я, логістики сім'ї, бо просто не знаю як це правильно порахувати. Поки що… Бо, погодьтесь, "мама вдома" - це далеко не тільки "нагодувати-прибрати-наглянути". Це величезне емоційне навантаження обтяжене контролем, відповідальністю і постійним прийняттям рішень у майже всіх сферах життя сім'ї.

Та що казати, я ніколи не дивилась на свій вклад у життя родини з такого боку!

У мене в голові зараз дуже багато хаотичних думок на цю тему, але завершу допис так:

Дівчата, цінуйте себе!