7 серпня 2018

Вірний шлях - це той, коли зміни починаються з себе

Оксана
участниця психологічного курсу "Я зможу! Повірити в себе"

Привіт, я Оксана Чорна, мені 35 років. Я мама трьох дітей -12, 7 і 4,5 років. Моя 12 річна донька має ДЦП. Саме діагноз доньки завжди ускладнював можливість мого виходу на роботу, адже навіть варіант інклюзивного навчання ніяк не виключає необхідності моєї підтримки відносно дитини.

Маючи власний досвід і розуміючи кількість дітей і сімей з дітьми з інвалідністю в м. Бровари (я там живу), я створила ГО ''Можливо все!''. Наразі наша ГО підтримує дітей, що потребують спеціальної освіти, оскільки не можуть навчатись в звичайних дитячих садках та школах. Не дивлячись на те ,що ми інтенсивно працюємо над допомогою родинам де є діти з інвалідністю, потрібно завжди йти далі. Але виявилося, що далі я не можу, оскільки у мене виникло питання особистої і профессійної кризи.

Було дуже важко було зрозуміти, куди і як рухатись. Я розуміла, що хочу далі робити, а от які кроки маю робити – аж ніяк. І тут бачу на Фейсбуці ''Провімен'' і проект «Я ЗМОЖУ! Повірити в себе». Одразу відчула - це саме те, що мені просто необхідно, саме мені і саме зараз. Я стала учасницею!

Вже на першій зустрічі з Ганною Константиновою, я почула питання «Для чого це тобі? Що ти хочеш від себе і для себе?» Ми почали працювати. Над виявленням потреби, власної аргументації.

Наприкінці проекту можу впевнено сказати: я набула впевненості в собі, розумінні того, що я хочу робити в частині своєї професійної реалізації. В роботі на коуч-сесіях з Наталією Тигач здобула ясність, як саме я це буду робити - ми розібрали, чого я вже досягла, чого мені не вистачає, які є «білі плями» та зони розвитку, що я не врахувала для того, щоб рухатись і бути ефективною.

Особливо хочу сказати трохи про групові заняття. Це був додатковий поштовх до себе, до змін в собі. 

Познайомилася з іншими дівчатами, разом плакали і сміялися, оцінила те значиме, що я маю. І прийшло усвідомлення, що вірний шлях - це той, коли зміни починаються з себе. Все, що я прожила разом з вами за ці два місяці, відкрило в мені розуміння себе як особистості, відкрило мої очі на ті речі, яких я не бачила ані в своєму особистому житті, ані в площині професійної реалізації.

Я вдячна всім хто доклав зусилля для реалізації цього проекту. Дякую вам за можливість побачити свої переваги і за те, що отримала розуміння і підтримку розвитку себе і своїх кроків по новому, зі знаком +