Результати проекту "Я зможу!" у 2017-2018

21 серпня 2018

Проект "Я зможу!" зосереджений на потребах жінок в Україні та на посилення ролі жінок в українському суспільстві. 

В рамках проекту було розпочато програму наставництва та навчання, яка забезпечує можливості для комунікації та створює горизонтальні та вертикальні зв'язки між успішними українськими жінками та тими, хто мріє про власний прогрес та потребує підтримки та натхнення.

Відповідно до Глобального звіту про ґендерну розбіжність у 2017 році, Україна демонструє позитивну динаміку щодо гендерного паритету та займає 61 місце серед 144 країн у порівнянні з 69 позицією в 2016 році.

В той же час Україна зберігає традиційні гендерно-орієнтовані підходи до самореалізації.

Незважаючи на те, що 62% населення України з університетським ступенем або середньою освітою є жінки, лише 30% з них займають посади на високому рівні.                                                          

Жінки-керівники та підприємці, швидше за все, залучаються до тих сфер, які відповідають традиційній ролі жінок у громаді та домашньому господарстві: виховання дитини (освіта), приготування їжі (рестораний бізнес, кулінарія), шиття (мода, продаж одягу), догляд за собою (індустрія краси), дозвілля (мистецтво, туризм), соціальна робота та благодійність. 

Дослідження демонструють, що зарплата чоловіків на 25% вище, ніж зарплата жінок, які займають однакову позицію, а 70% українців вважають, що чоловік повинен заробляти більше, ніж жінка. 

Цей проект спрямований на поширення на популяризацію цінностей гендерної рівності в Україні, культурну трансформацію, зміну моделі взаємодії традиційних громад та ролі жінок у них. 

Основними цілями проекту є створення нових можливостей для жінок та зниження рівня прихованої дискримінації. В його рамках створена система підтримки та розширення можливостей жінок як шляху до особистого розвитку, що забезпечує економічний прогрес та соціальну стабільність у всій країні.

Створення партнерських відносин між жінками, підвищення присутності жінок у бізнесі, уряді та не бізнес-структурах, покращення доступу до освітніх програм для дівчаток та жінок з різних регіонів України, розширення можливостей жінок у процесі прийняття рішень на рівні сім'ї, громади, компанії та уряду - є пріорітетом проекту "Я зможу!"

Протягом року на платформі проекту було зібрано 39 наставників серед успішних жінок у бізнесі, уряді, спорті, мистецтві, благодійності в Україні - всі історії успіху можна побачити тут

За їх участі відбулася 31 менторська зустріч з попередньо обраною учасницею, лекції в 5 містах України, які відвідали 750 учасників, 5 мітапів за участі 300 дівчат. 

В рамках проекту було проведено 4 інтесивних тренінга. 

Інкубатор соціальних ідей 

Бізнес-акселератор 

Жінка в політиці і владі 

Психологічний курс "Я зможу! Повірити в себе" 

Загалом в тренінгах взяла участь 61 жінка, до психологічного курсу залучено 42 учасниці.